download

انتشار نوار صوتی حرفهای منتظری در شرایط فعلی و تبعات بعدی آن ، از جمله عذرخواهی تاج زاده از خانواده قربانیان قتل عام شده ها در حکومت اسلامی ایران تماما حلقات به هم پیوسته یک زنجیر هستند . از نظر معنی سیاسی این قدمها فقط در راستای اجرای پروژه ” برجام ” در بخش داخلی قابل تعبیر است ، مثل ملاقات فائزه رفسنجانی با بهائیان …..

منظورم این است که اگر حاکمان مسلمان دست خودشان بود عمرن وارد چنین مسیری میشدن . مضافا بر اینکه عذرخواهی درعمل یعنی همان اعمال را امروز تکرار نکنند و نه اینکه کردها را گروهی اعدام کنند و یک گوساله مسلمانی هم رسما بگوید اپوزسیون باید منتظر اعدام باشد….

این عذر خواهی ضمن اینکه همین مقدارهم از موضع تابو شکنی مثبت است ، ولی اگر ولی فقیه هم عذرخواهی بکند آیا با این عذرخواهی دیرهنگام کسی از قربانیان زنده میشود ؟ پینوشه هم بعد از شروع فاز جدید در آمریکای لاتین از همین حرفها زد . از این اعترافهای اجباری در تاریخ توسط بقیه جنایتکاران سابقه داشته است . عذرخواهی زمانی جدی حس میشود که عملکرد مشخص امروز تفاوت جدی با دیروز داشته باشد .

در مورد وطن فروشی و داعشی بودن مجاهدین هم بی خیال حاجی ….این یعنی که مقصر خود قربانیان بودند !! این چه جور عذرخواهیه ؟ این حرفها رو بذارید کسی بزنه که خودش نقطه ای سفید توی عملکردش باشه ، شماها که قبل از اصلاح طلب شدن دست همه جلادان تاریخ را بسته بودید….قبلا هم گفته بودم از مقطع تعویض نظام سیاسی در ایران ۱۳۵۷ ما همگی در جغرافیای ایران مجموعه ای فرهنگی بودیم که ساختن و دیالوگ بلد نبودیم ، بنابراین بهتر است انگشت اشاره ها تان جهت معرفی و نشان دادن مقصر هیچوقت رو به بیرون نباشد، که دراین صورت اولین بازنده و محکوم سیستم حاکم و مجریان آن خواهند بود .

اسماعیل هوشیار
۱۴٫۰۸٫۲۰۱۶

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)