mohammadreza-shajarian

 

خبرهای غیررسمی‌ای درباره وضعیت محمدرضا شجریان، واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت. این خبر اما در حالی از سوی رجانیوز منتشر شد که این سایت قبلا این خواننده را مورد انتقاد قرار داده بود.

روز گذشته خبر به‌کمارفتن محمدرضا شجریان، خسرو آواز ایران در سایت اصولگرای رجانیوز قرار گرفت. در این خبر آمده بود: «محمدرضا شجریان که برای ادامه درمان بیماری سرطان خود به آمریکا رفته بود، ساعتی پیش به کما رفت…».
هرچند این خبر بدون منبعی که مهر موثقی برای صحت به‌کمارفتن شجریان منتشر کرده، باشد اما بازتاب‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی داشت و بسیاری از کاربران در فضاهای مجازی همچون تلگرام، توییتر و فیس‌بوک نسبت به صحت آن تردید داشتند و خواهان تأیید درست بودن یا نبودن خبر بودند. همچنین در این میان تلاش‌های «شرق» برای پیگیری خبر و صحبت با فرزندان یا نوه‌های شجریان به جایی نرسید اما داوود گنجه‌ای، عضو شورای‌عالی خانه موسیقی و از نزدیکان شجریان این خبر را تکذیب کرد.
این خبر در حالی منتشر شده است که در چند روز گذشته خبری از وضعیت محمدرضا شجریان از سوی بستگان یا منابع خبری رسمی منتشر نشده و تنها اوایل تیرماه سال جاری همایون شجریان، فرزند این خواننده که راه پدر را در پیش گرفته، با انتشار عکسی، در طرفداران پدرش این اطمینان را به وجود آورد که حال او رو به بهبود است. شجریان که این روزها برای مداوای سرطانش به آمریکا سفر کرده است نیز برای اولین‌بار وضعیت جسمی خود را دقایقی پس از تحویل سال ١٣٩۵ شمسی از طریق انتشار ویدئویی در فضای مجازی به اطلاع جامعه رساند. با آنکه در آن زمان کشور در تعطیلات رسمی به‌سر می‌برد اما انتشار این ویدئو موجی از واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت و بسیاری از آنها بهت و نگرانی خود را از این موضوع ابراز کردند.
شجریان در این ویدئو از واژه بیماری صحبت نکرد و به‌صورت مشخص به دلیل تراشیدن موی سر و ریزش آن اشاره ‌نکرد اما برای کسانی که پیگیر وضعیت سلامتی این استاد موسیقی ایران هستند، مشخص بود که او در این ویدئو درباره‌ بیماری سرطانی صحبت می‌کند که حدود ۱۵ سال است با آن همراه بوده است.
حالا با وجود آنکه در یک هفته اخیر خبرهایی غیررسمی درباره وخامت حال شجریان نقل می‌شود و حتی با وجود پست اینستاگرامی همایون شجریان، همچنان نگرانی درباره وضعیت جسمی او وجود دارد. سایت رجانیوز بعدازظهر روز گذشته، ٢٢ تیر با منتشرکردن خبر به‌کمارفتن این استاد موسیقی به شایعات دامن زده است. این در حالی است که نه‌تنها این سایت بلکه دیگر خبرگزاری‌های اصولگرا و سایت‌های نزدیک به این جناح در سال‌های گذشته محمدرضا شجریان را بارها مورد انتقاد قرار داده و حتی مطالبی ضد او نوشتند.
با توجه به سمت و سوی این رسانه‌ها نسبت به شجریان در گذشته، انتشار اخباری درباره وضعیت جسمی این هنرمند آن‌هم بدون آنکه منبع موثق یا مدرک محکمی داشته باشند، سوارشدن روی موج رسانه‌ای است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)