محمدعلی رامین، معاون پیشین مطبوعاتی وزارت ارشاد به دلیل سانسور مطبوعات و داشتن مسئولیت مستقیم در توقیف چند روزنامه و برخورد و بازداشت روزنامه نگاران مرتکب نقض حقوق بشر شده است و باید پاسخگو باشد.

Untitled-3

رامین در دولت دهم (محمود احمدی نژاد)، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و در دوران ۱۳ ماهه تصدی این پست، حکم ۹ لغو امتیاز، ۱۵ توقیف و ۶۱ تذکر کتبی را امضاء کرد.

سیدمحمد حسینی، وزیر پیشین ارشاد در دولت دهم با وجود برکناری محمدعلی رامین از پست مشاور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «برخورد قاطعانه» او را با مطبوعات ستود. اصحاب مطبوعات، دوران رامین را تاریک‌ترین دوره مطبوعات در ۳۸ سال اخیر می‌دانند.
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ چهار فروردین هزار و سیصد و نود و یک، هفده مقام ایرانی از جمله محمدعلی رامین را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته‌اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارای‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شد.

عدالت برای ایران: پرونده ناقض حقوق بشر: محمدعلی رامین

کانال تلگرام عدالت برای ایران را دنبال کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com