دادستان عمومی و انقلاب زاهدان علیه رئیس دانشگاه سیستان ‌و بلوچستان اعلام جرم کرد. انتشار فیلمی از مراسم پایانی جشنواره اقوام در این دانشگاه که تعدادی از دانشجویان پسر را در حال رقص نشان می‌داد دلیل اعلام جرم بوده است.

رقص دانشجویان دانشگاه زاهدان

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان علیه علیرضا بندانی، رئیس ‌دانشگاه سیستان و بلوچستان اعلام جرم کرد. دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: «رئیس ‌دانشگاه سیستان و بلوچستان به دلیل اقداماتی که در دانشگاه رخ داده فعلأ متهم است.»

محمد مرزیه پیشتر اعلام کرده بود که مشغول پیگیری ماجرای رقصیدن عده‌ای در مراسمی در دانشگاه سیستان و بلوچستان است.

این مراسم جشنواره اقوام ایرانی بود که با هدف معرفی قومیت‌های مختلف ایرانی به دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در روزهای پایانی اردیبهشت ماه و هفته نخست خرداد ماه سال ۹۵ در محوطه پارک فردوسی و تالار حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر زاهدان برگزار شد.

پس از آن فیلمی از مراسم پایانی این جشنواره منتشر شد که در آن تعدادی از دانشجویان پسر را در حال اجرای رقص محلی روی سن نشان می‌داد و تعدادی از دانشجویان پسر نیز در سالن مراسم می‌رقصیدند.

انتشار این فیلم واکنش تند نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت که برگزاری این مراسم و اتفاقاتی که در آن افتاده را “شرم آور و توجیه ناپذیر” خواند. حسینعلی شهریاری به خبرگزاری “میزان” گفت که این فیلم را دیده است.

او افزود: «در این مراسم عده‌ای از دانشجویان شروع به رقصیدن می‌کنند؛ البته رقص آنها رقص محلی نیست که توجیه‌پذیر باشد بلکه “قرتی بازی فرنگی” است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)