به گزارش بازداشت به نقل از سلحشور آزادی یک زن زندانی سیاسی عرب به سبب ضرب و شتم توسط مامور زندان یاسوج، بیهوش شد.
شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرد که روز پنج شنبه ۱۳ خردادماه فهیمه اسماعیلی، زن زندانی سیاسی عرب اهوازی بعد از مشاجره لفظی با یکی از ماموران زندان مرکزی یاسوج به نام آمنه فولادی، به شدت از سوی این مامور مورد ضرب و شتم قرار گرفت. شدت این ضرب و شتم به حدی بوده که این زندانی سیاسی بیهوش شده و بعد از انتقال به بهداری زندان، به دلیل وخامت حالش به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد.
گفته می شود که ضرب و شتم زمانی آغاز شد که در داخل بند بدون دلیل خاص مامور زندان فهیمه را مورد اذیت و آزار قرار می دهد و به وی توهین کرده و این سبب ایجاد درگیری لفظی بین آنها شد. مامور زن زندان یاسوج اقدام به توهین و بی‌احترامی به فهیمه کرده و با شدت گرفتن درگیری لفظی، این مامور اقدام به ضرب و شتم وی کرد.
پس از بستری شدن فهیمه در یکی از بیمارستانهای شهر یاسوج روز جمعه ۱۴ خردادماه، بعد از به هوش آمدنش وی به زندان بازگردانده شده و هم‌اکنون در حالی که وضعیت سلامتی وی مناسب نیست در زندان به سر میبرد.«فهیمه اسماعیلى» ( بدوى)، معلم دوره ابتدایی، در آذر ماه سال ۸۴ در حالى که ٨ ماهه باردار بود، به همراه همسرش «على مطوری‌زاده» بازداشت شد. یک ماه بعد، دختر آنها، «سلمى» در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز به دنیا مى‌آید. این زن زندانی عرب بعدا از سوی دادگاه انقلاب اهواز به «١۵ سال حبس» محکوم شد و همسر ایشان نیز به ا«تهام محاربه به اعدام» محکوم شد.حکم اعدام همسر وی در «٢٨ آذر ١٣٨۵» اجرا شد و خود او نیز به زندان مرکزی یاسوج تبعید شد.4201

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)