فستیوال موسیقی شهر دارمشتات آلمان در آخرین روزهای ماه مه به صحنه‌ی آزار و تعرض جنسی گروهی از مردان مهاجرتبار به زنان تبدیل شد. پلیس محلی تا کنون گزارش ۲۶ قربانی و شکایت ۱۴ زن علیه این تعرضات را دریافت کرده است.
محل برگزاری جشنواره اشلوس‌گرابن

بر اساس گزارش رسانه‌های آلمان، در جریان جشنواره‌ی چهار روزه‌ی موسیقی شهر دارمشتات در آخر هفته‌ی گذشته (۲۸ و ۲۹ مه / ۸ و ۹ خرداد)، گروهی از مردان مهاجرتبار به‌طور جمعی به زنان جوان حمله برده و آنان را مورد آزار و تعرض جنسی قرار داده‌اند.

گفته می‌شود که قصد مردان از این حملات سرقت نبوده است. بنا به گزارش پلیس هیچ یک از قربانیانی که به نهادهای امنیتی مراجعه کرده‌اند، مورد تجاوز جنسی قرار نگرفته‌اند.

در محل وقوع حادثه تنها سه زن ماموران پلیس را از جریان آزار‌های جنسی نسبت به خود با خبر کردند. در بیانیه‌ی پلیس دارمشتات آمده است: «براساس شهادت قربانیان، عاملان تعرض و ازار شبیه مردان کشورهای آسیای جنوبی بودند.»

اغلب شکایت‌ها در شامگاه یک‌شنبه (۲۹ مه ) ۹ خرداد) پس از پایان جشنواره که نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند، به دست پلیس رسیده است. ماموران امنیتی در همان شب سه مرد پاکستانی را که دو تن از آنان پناهجو بودند، دستگیر کردند. این مردان پس از چند ساعت آزاد شدند. جستجوی عاملان این تعرضات همچنان ادامه دارد.

کلن، الگوی آزارهای جنسی مهاجمان در اشتوتگارت

به گفته‌ی مقامات پلیس از گزارش‌قربانیان چنین برمی‌آید که «عاملان به شیوه‌های مشابهی مانند تعرضات و آزارهای جنسی در جریان جشن‌های سال نو در شهرهای کلن، اشتوتگارت و هامبورگ» عمل کرده‌اند.

در شهر کلن، در آخرین ساعات سال ۲۰۱۵ گروهی متشکل از ۴۰۰ تا ۵۰۰ جوان که شمار آنها تا زمان تحویل سال به تدریج نزدیک به هزار نفر رسید، با سوء‌استفاده از فضای شلوغ جشن و آتش‌بازی سال نو در محوطه‌ی باز ایستگاه مرکزی قطار روبروی کلیسای جامع این شهر، به مردم و به‌ویژه به زنان نزدیک شدند و زنان جوان را هنگام سرقت تلفن و کیف و اشیای قیمتی آنان مورد آزار و تعرض جنسی قرار دادند.

بیشتر بخوانید: مزاحمت‌های جنسی از سوی دو پناهجوی افغان و مقاومت علیه پلیس

تا کنون یک هزار شکایت در ایستگاه پلیس مرکزی شهر کلن ثبت شده است. گفته می‌شود که تعداد عاملان مجموعا حدود ۱۵۰ نفر بوده است. نزدیک به یک سوم این افراد را مهاجران مراکشی و الجزایری تشکیل می‌داده‌اند.

تا کنون پرونده‌ی چند تن از این متهمان تنها به جرم سرقت و جیب‌بری، در دادگاه‌های شهر کلن و دوسلدورف مورد رسیدگی قرار گرفته است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com