همزمان با ششمین سالگرد اعدام شیرین علم‌هولی، زندانی سیاسی کّرد در زندان اوین، کمیته مطبوعاتی کژار کتاب «شیرین، عصیانگر آرارات» را منتشر کرد.
به گزارش فرات، این کتاب شامل نامه‌های شیرین علم‌هولی منسوب به «روناهی روکن» است. علاو بر این نامه‌ها نیز در این کتاب آثار ادبی از شاعران مختلف به کردی و فارسی آمده است.

13220163_807423026058827_339203250_n
شیرین علم‌هولی در ۶ خرداد ۱۳۸۷ در تهران توسط سپاه پاسداران دستگیر و پس از تحمل ۲۱ روز شکنجه به زندان اوین منتقل شد.
او در دوران بازجویی تحت شکنجه‌های جسمی و روانی قرار گرفت و در آخرین نامه خود خطاب به بازجو‌هایش نوشته که آنچه در طول سه ماه اول بازداشت بر او گذشته است، کابوس شب‌هایش شده و عوارض جسمی و روانی ناشی از آن همچنان او را آزار می‌دهد.
شیرین علم‌هولی در این نامه می‌گوید که در حالی بازجویی و پس از آن به دادگاه برده شده که حتی زبان فارسی را به خوبی نمی‌دانسته ‌است.
شیرین علم‌هولی در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ در زندان اوین به همراه فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان و مهدی اسلامیان اعدام شد. این ۵ زندانی سیاسی بدون تایید حکمشان توسط دیوان عالی کشور و اطلاع خانواده و کلایشان اعدام شدند و پیکر آن‌ها پس از گذشت ۶ سال به خانوده‌هایشان تحویل داده نشده است.
فرات نیوز: در سالروز اعدام مبارزان کورد زندان اوین، کتاب “شیرین،عصیانگر آرارات” منتشر شد

کانال تلگرام عدالت برای ایران را دنبال کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com