حسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس، به صورت موقت و جهت رسیدگی درمانی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، حسین رونقی ملکی با صدور عدم تحمل کیفر از سوی دادستانی تهران و قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به طور موقت از زندان اوین آزاد گردید.

حسین رونقی ملکی که در اول بهمن ماه ۱۳۹۴ با فشار مأموران امنیتی اطلاعات سپاه و دادستانی تهران پس از اجرا گذاشتن وثیقه یک میلیارد و چهارصد میلیون تومانی خود مجبور به بازگشت به زندان اوین شده بود.

رونقی یکی از فعالانی بود که در موج سرکوب اعتراضات مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ١٣٨٨بازداشت و در شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب او را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. اتهامات او در دادگاه «عضویت در شبکه ایران پروکسی، توهین به رهبری و توهین به رئیس جمهوری» عنوان شد.

این فعال حقوق بشر که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد، در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش از هفتم فروردین ماه در اعتصاب غذا به سر می‌بُرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com