روز گذشته حسین غلامی آذر به دلیل وخامت حال جسمانی به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه، حسین غلامی آذر به دلیل وخامت شرایط جسمی بعد از اعتصاب غذای طولانی به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شد. این روحانی در بند بدون رسیدگی پزشکی از بهداری به سلول انفرادی بازگردانده شده است.

این روحانی پس از اعزام از زندان اوین به رجایی شهر، به سلول انفرادی اندرزگاه ۱۰ منتقل‌شده و از حق تماس ملاقات با خانواده و ارتباط با سایر زندانیان محروم می‌باشد.

حسین غلامی آذر در سال ۹۲ به اتهامات «هتک حیثیت روحانیت» و «کلاه‌برداری» به سه سال حبس و پانصد و بیست و پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. این روحانی در پرونده دیگری به «نفوذ در مقامات دولتی»، «حمل سلاح» و «خیانت‌درامانت» متهم شده که دادگاه بررسی این اتهامات تاکنون برگزار نشده است.

پیش‌تر خبرگزاری سحام در گزارشی اعلام کرد که این روحانی دربند در اعتراض به «دروغ‌های مکرر مسئولین دادگاه ویژه روحانیت»، «عدم اعاده دادرسی علی‌رغم قول مساعد مسئولان»، «عدم رعایت اصل برائت»، «تفسیر دل‌بخواه قانون»، «آزار خانواده»، «تاراج اموال شخصی» و «به زندان انداختن همسر برخی زندانیان برای کسب اعترافات دروغ»، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، چندی پیش، در اعتراض به بی‌عدالتی قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجدداً به دلیل مصرف سه عدد قرص جهت خودکشی به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)