رحیم جعفری، فعال مدنی که از سوی دادگاه انقلاب گنبدکاووس به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم‌شده است، جهت اجرای حکم به اجرای احکام دادگاه انقلاب گنبد احضار شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رحیم جعفری، فعال مدنی می‌بایست با توجه به برگ اخطاریه ایی که روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه دریافت کرده است، ظرف مدت ۳۰ روز در واحد اجرای احکام دادگاه انقلاب گنبدکاووس حاضرشده و خود را معرفی کند. این در حالی است که به‌تازگی، این فعال مدنی به دلیل ابتلا به بیماری مغزی، سومین عمل جراحی را پشت سر گذاشته و نیاز به مراقبت پزشکی و رسیدگی درمانی دارد.

شایان‌ذکر است، رحیم جعفری، فعال مدنی، از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری دو شهرستان گنبدکاووس، با توجه به مجموع اوراق پرونده، گزارش پلیس فتا، عدم حضور وی در دادسرا و عدم تدارک دفاع مناسب، به اتهامات انتسابی «فعالیت و تبلیغ علیه نظام»، «حمایت از سران فتنه»، «توهین به رهبری و رئیس‌جمهور» و «نشر اکاذیب با قرار دادن مطالب غیرواقعی در فضای مجازی» به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی در روز دوشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۴ جهت صدور حکم اتهامات انتسابی، به شعبه اول دادگاه انقلاب گنبدکاووس احضار شد اما به دلیل وخامت حال و بیماری نتوانست در این جلسه دادگاه شرکت کند و با ارائه مدارک پزشکی درخواست تعویق دادگاه را خودکرده بود.

این فعال مدنی به دلیل ابتلا به بیماری مغزی طی ۳ ماه گذشته سه بار تحت عمل جراحی قرارگرفته و به علت وخامت وضعیت جسمانی بار‌ها در بیمارستان سینا بستری و تحت کورتون درمانی بوده است

لازم به ذکر است که رحیم جعفری پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۳ دادسرای انقلاب گنبدکاووس احضار و در پی عدم حضورش در دادگاه به علت جراحی در ناحیه پا، در منزل خود توسط مأموران امنیتی بازداشت و به زندان گنبدکاووس منتقل شد. وی در روز دوشنبه ۲۴ فرودین ماه ۱۳۹۴ به علت وضعیت نامساعد جسمانی، با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)