سعید ملک پور، زندانی جرائم ساپبری محبوس در زندان اوین، با گذشت ۸ سال از دوران محکومیت خود، به دلیل مخالفت و کارشکنی های سپاه پاسداران از حق مرخصی محروم شده است.

خواهر سعید ملک پور در مصاحبه با گزارشگر تارنگار حقوق بشر در ایران، گفت: «درخواست سعید برای اخذ مرخصی تا کنون بیش از ۳ بار به دادستانی ارجاع داده شده اما هر بار با این درخواست مخالفت به عمل آمده است. در آخرین مورد برای موافقت با اطلاعات سپاه پاسداران در میان گذاشته شده اما این نهاد مخالفت خود را با درخواست برادرم اعلام کرده است.»

سعید ملک‌پور، فارغ التحصیل رشته مهندسی متالورژی دانشگاه صنعتی شریف و ساکن کشور کانادا بود که مهرماه ۸۷ پس از ورود به ایران و در ارتباط با پرونده‌ موسوم به مضلین ۲ مربوط به جرایم اینترنتی بازداشت و به اعدام محکوم شد. این حکم در دی ماه ۱۳۹۰ در دیوان عالی کشور تأیید شد و در ۲۷ بهمن ۱۳۹۰، برای اجرای احکام ارسال شد ولی بعدا با یک درجه تخفیف حکم اعدام به حبس ابد تبدیل شد.

اتهامات وی «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری»، «توهین به رئیس جمهور»، «ارتباط با گروههای معاند نظام و ارتباط با بیگانگان» و «اتهام مفسد فی الارض» عنوان کرده اند.

سعید ملک‌پور نیز پیش‌تر با انتشار نامه‌ای، شرح شکنجه‌ها و نحوه اخذ اعترافات ازخود را مفصل شرح داده واعلام کرده بود که زیر شکنجه وادار به اعتراف علیه خود شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com