بنا بر گزارشهای رسیده به “ کمپین صلح فعالان در تبعید” ؛ محسن جوادی افضلی و ناصر (بردیا ) آذرنیا ؛ دو تن از زندانیان سیاسی که دو ماه پس از آزادی از زندان اخیرا از کشور خارج شده بودند ؛ طی یک گروگانگیری از سوی نیروهای امنیتی مجبور به بازگشت به ایران شدند.

بر اساس این گزارش ؛ در هفته های گذشته ماموران امنیتی , دایی آقای بردیا آذرنیا را به جرم فراری دادن این دو زندانی  بازداشت  و تحت فشارهای شدید  وادار به تماس با این دو زندانی خارج شده می کنند.

گفتنی است از محسن افضلی و بردیا آذرنیا که در روزهای گذشته از بیم جان یک بیگناه ( دایی بردیا ) به ایران برگشته اند ؛ هیچ خبری در دست نیست. پیگیری خبرنگار ” کمپین صلح فعالان در تبعید” از زندانهای مختلف کرج و تهران تا این لحظه نتیجه ای نداشته و خانواده این دو زندانی هم در نگرانی شدید به سر می برند.

گفتنی است محسن جوادی افضلی از زندانیان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ است که در روز عاشورای همان سال بازداشت و توسط قاضی پیرعباسی ریاست شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب به ٢سال و ۶ماه حبس و ٧۴ ضربه شلاق محکوم شد. این فعال فرهنگی که دارای یک دختر۲ ساله است در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اخلال در نظم عمومی و اقدام علیه امنیت کشور به ۲ سال و ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۸ به زندان اوین احضار شد تا دوران محکومیت خود را بگذراند. محسن جوادی افضلی در زمینه حفظ آثار تاریخی فرهنگی نیز فعالیت داشته است. وی پیش از این در تارخ ۱۳۹۰/۹/۱۷ در اعتراض به وضعیت پزشکی بند ۳۵۰ و عدم رسیدگی به بیماری شنوایی خویش دست به اعتصاب غذا زده بود.

ناصر آذرنیا(بردیا) نیز  پس از حوادث عاشورا دستگیر و به مدت دو ماه در بند ۲۴۰ زندان اوین بازداشت بود و پس از آن با قرار وثیقه آزاد شد و در مرداد سال ۱۳۹۰ به جرم اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به دو سال و شش ماه به حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق  محکوم شد و بلافاصله به زندان اوین بند ۳۵۰ انتقال یافت

گفتنی است حکم شلاق بردیا تا به امروز اجرا نشده  است و احتمال می رود این دو در بازداشتگاه وزارت اطلاعات ارومیه  و یا ۲۰۹ اوین در تهران  در قرنطینه باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)