سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای در مورد وضعیت حسین رفیعی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی وی شد.

حسین-رفیعی-765x510

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در این بیانیه عفو بین‌الملل ضمن اشاره به محکومیت شش ساله حسین رفیعی اعلام کرده است که این زندانی ۷۱ ساله بر خلاف اصل تفکیک جرائم و بدون امکانات بهداشتی و درمانی لازم دربند هشت زندان اوین در بین زندانیان عادی نگهداری می‌شود.

عفو بین‌الملل همچنین افزوده است که درخواست مرخصی وی را برای دیدار با همسر بیمارش که به عمل جراحی نیازمند می باشد، از سوی مقامات رد شده است.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران که در ۴ بهمن‌ماه سال جاری بدون حضور متهم برگزار شد؛ حکم شش سال حبس حسین رفیعی را تائید کرد.

حسین رفیعی فعال سیاسی و عضو شورای فعالان ملی مذهبی روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد بازداشت شد. این فعال سیاسی پیش‌تر نیز در سال ۱۳۷۹ بازداشت و به سه سال زندان محکوم‌شده بود.

او در ۱۷ شهریور سال ۱۳۹۰ نیز به دادسرای اوین احضار و به وی اتهامات عضویت در گروه غیرقانونی، تبلیغ علیه نظام و استفاده از تجهیزات ماهواره تفهیم شد،

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، در چهارم خردادماه امسال وی را به شش سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت حزبی و رسانه‌ای و پرداخت جریمه محکوم کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)