530 (2)
ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی خواهان رسیدگی فوری به وضعیت پرونده سعید حسین زاده می باشیم.
سعید حسین زاده فعال حقوق کودکان به جهت داشتن دغدغه از نارسایی ها و ضعف هایی در زمینه دفاع از حقوق کودکان نزدیک به ۱۸ ماه است که در زندان به سر می برد.
وی به دلیل بازداشت طولانی مدت و فشار های وارده طی دوران بازداشت دچار نارسایی های عدیده ای گردیده که شرایط نامطلوب بند هفت زندان اوین (بندی که بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک زندانیان) نیز به مشکلات وی دامن زده و موجب گردیده ما دوستان و همفکران سعید بیم آن داشته باشیم که آسیب های وارده، وی را در مواجهه با خطرات جبران ناپذیری قرار دهد.
وی هم اکنون علاوه بر مشکلات گوارشی، تنفسی و نارسایی قلبی از رماتیسم حاد و درد مفاصل نیز رنج میبرد.
سعید حسین زاده از تاریخ ۳۰ بهمن ۹۴ در اعتصاب غذا و اعتصاب دارو به سر میبرد که این امر نگرانی آنان که دغدغه سلامت وی را دارند دو چندان نموده.
اعتصاب غذا و عدم مصرف دارو با وجود بیماری هایی که وی بدان مبتلا میباشد خطرات جانی جبران ناپذیری را برای وی در پی خواهد داشت که یک نمونه آن ناتوانی های حرکتی غیر قابل جبرانی میباشد که در اثر عدم مصرف داروهای خاص بیماران رماتیسمی وارد میگردد.
سعید حسین زاده که پیشتر در مهر ماه ۹۳ در منزل شخصی و در حضور خانواده همراه با تفتیش منزل و ضبط اموال شخصی توسط قرارگاه سپاه بازداشت گردید به مدت حدود سه ماه در بند ۲ الف توسط ماموران اطلاعات سپاه در حالت انفرادی محبوس و مورد انواع شکنجه روحی، جسمی و فحاشی قرار گرفته است.
پس از تحمل حدود سه ماه انفرادی از بند ۲ الف سپاه به بند ۷ زندان اوین منتقل و تا کنون در این بند بدون رسیدگی به مشکلات جسمی اش زندانی میباشد.
وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی مقیسه بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام در دادگاهی چند دقیقه ای به ۷ سال حبس تعزیزی محکوم، که بدون تشکیل دادگاه تجدید نظر حکم وی تایید و به وی ابلاغ گردید.
وی در مدت حبس بارها به بهداری اوین منتقل و مدتی ست که طبق اعلام رسمی پزشک قانونی زندان، ناتوانی وی در تحمل حبس محرز گردیده. با وجود تایید عدم تحمل حبس، همچنان قرارگاه ثارالله سپاه (تیم بازجویی) به صورت کاملا غیر قانونی از اعزام وی به مرخصی پزشکی جهت مداوا و رسیدگی های لازم ممانعت به عمل میآوند.
پزشکی قانونی زندان اوین بر انجام عمل جراحی تاکید نموده و از این بابت عدم تحمل حبس سعید تایید گردیده است.
لذا به جهت کارشکنی های انجام شده توسط ماموران امنیتی قرارگاه ثارالله سپاه که به صورت کاملا مداخله جویانه مانع اعزام و مرخصی وی میگردند که منجر به وادار وی به اعتصاب غذا گردیده اند، هر گونه عواقب بعدی ناشی از اعتصاب غذا، اعتصاب دارو و آسیب های وارده به جسم و روح سعید به جهت عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت در اعزام وی به مرخصی پزشکی را متوجه سپاه پاسداران و مقامات عالی رتبه که به ایشان وجاهت قانونی و اختیار مداخله در پرونده متهمین میدهند، میدانیم.
لذا از مجامع بین المللی حقوق بشری، گزارشگر ویژه حقوق بشر (احمد شهید) و عفو بین الملل خواهانیم اقدامات فوری را در این زمینه به عمل آورند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)