یک منبع آگاه به شبکه حقوق بشر کُردستان گفت: « در طی ماههای گذشته دو دانشجوی کُرد به نامهای قادر عبدالله زاده و محمد رزم‌آور از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام ” اقدام علیه امنیت ملی ” به ترتیب به پنج سال و یک سال حبس محکوم شدند.»

منبع مذکور در خصوص سابقه‌ی این دو دانشجو گفت:« محمد رزم‌آور اهل ماکو و دانشجوی دانشگاه ارومیه در هنگام تظاهرات حمایتی از مقاومت کوبانی در روزهای ۵ و ۶ آبان‌ماه سال ۹۳ به همراه بیش از ۱۶ شهروند کُرد در ارومیه توسط نیروهای یگان ویژه بازداشت و بعد از چند روز با تودیع وثیقه به صورت موقت از زندان ارومیه آزاد شد. این دانشجو شهریورماه ماه امسال توسط شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به یک سال حبس تغزیری محکوم شد و بعد از تایید شدن این حکم در دادگاه تجدید نظر استان، آبان‌ماه امسال او مجددا بازداشت و جهت تحمل یک سال حبس به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.»

به گفته‌ی این منبع، « قادر عبدالله زاده اهل ارومیه و دانشجوی دانشجوی دانشگاه آزاد مهاباد در مهرماه امسال در ارومیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و بعد از یک ماه نگهداری در سلولهای انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. اواخر آذرماه شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه این دانشجوی کًُرد را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس یعنی اشد مجازات محکوم کرد.»

این منبع در پایان افزود « هر دو دانشجوی زندانی بعد از انتقال به زندان مرکزی ارومیه، به دستور مسئولین زیندان ارومیه‌ به‌ بند ۳و۴ ( بند زندانیان مواد مخدر و قتل ) منتقل شده‌اند و هم‌اکنون در شرایط خیلی سختی بسر می‌برند. در طی چند ماه گذشته علی‌الرغم درخواستهای فراوان هر دو زندانی برای انتقال به بند ۱۲ بند زندانیان سیاسی اما همچنان مسئولین زندان با این درخواست موافقت نکرده‌اند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com