معرفی سیستم عامل تیلز (Tails):

سیستم عامل Tails یا The Amnesic Incognito Live System یکی از توزیع‌های گنو/لینوکس مبتنی بر Debian است که تمام اپلیکیشن‌های آن بطور پیش‌فرض روی حالت Privacy تنظیم شده‌اند.

وقتی شما به دنیای اینترنت متصل می شوید از لحظه اتصال تمامی اقدامات شما تحت بررسی و رصد قرار میگیرد. وب سایت کوکی‌های خود را برای شما ارسال میکنند و بر روی سیستم عامل و مرورگر شما نصب می شوند.

image2-1

کوکی:

از یک پیغام که سرور به مرورگر شما می فرستد ایجاد می شود. مرورگر شما این پیغام را در یک فایل متنی ذخیره می کند. بعد از آن هر بار که که شما به آن سرور متصل می شوید یا با مفهومی دیگر هر بار که مرورگر شما در خواست یک صفحه از آن سرور را دارد این پیغام را به آن سرور باز می گرداند.کار اصلی کوکی ها شناسایی کاربران اینترنتی است تا تنظیماتی را که کاربران با سلیقه خود دفعه قبل روی یک وب سایت انجام داده اند اکنون هم بتواند صفحه را با همان تنظیمات دفعه قبل برایش باز کند. وزمانیکه در گوگل زبان خود را انتخاب می کنید و دفعه بعد که وارد گوگل می شوید و زبان مورد نظر شما به طور اتوماتیک انتخاب شده است همه این کارها و بسیاری از کارهای دیگر بوسیله کوکی ها انجام می شود در حقیقت از طریق کوکی ها سرور وب صفحات را با سلیقه شما باز می کند و به این طریق در وقت صرفه جویی می شود.

آی پی شما در اختیار سرورها و سازمان های جاسوسی قرار می گیرید و حتی بصورت افلاین اقدام های شما تحت نظر قرار میگیرد. و اگر هکرها بدافزار برروی سیستم عامل شما ارسال کنند گزارش کامل اقدامات شما برای آنها ارسال می شود.

وقتی شما با سیستم تیلز به دنیای اینترنت متصل می شوید خیالتان راحت است که هیچ گونه اثری از شما بر دنیای اینترنت باقی نمی ماند و از لحظه اتصال شما بصورت ناشناس در دنیای اینترنت گشت و گذار انجام می دهید.

طریقه نصب سیستم عامل Tails

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)