امیر گلستانی از متهمان پرونده فعالان فیسبوکی تصمیم به اعتصاب غذا گرفته است. متهمان پرونده فعالان فیسبوکی طی تابستان و پاییز ۱۳۹۲ در جریان یکی از عملیات‌های گسترده مرکز سایبری اطلاعات سپاه پاسداران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازداشت و در بند ۲ الف تحت فشارهای مختلف روانی و فیزیکی مجبور به اعترافاتی علیه خود شدند.
amirgolestaniامیر گلستانی در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه، ابتدا حکم بیست سال زندان دریافت کرد که در دادگاه تجدیدنظر پس از تجمیع اتهامات و با استفاده از قانون ۱۳۴ مجازات اسلامی در نهایت به هفت سال و نه ماه حبس تعزیری محکوم گردید.
امیر گلستانی با گذشت بیش از یک سوم از حکم خود و با توجه به تأیید زندان در رابطه با آزادی و فرستادن نامه تأییدیه به دادستانی تاکنون درباره درخواست آزادی مشروط خود پاسخ قانع کننده‌ای نگرفته است. به همین دلیل هم‌اکنون برای احقاق حق آزادی مشروط خود تصمیم به اعتصاب غذا گرفته است.
لازم به ذکر است گلستانی بر اساس قانون مجازات اسلامی و با توجه به گذراندن یک سوم از دوران حبس خود و تأیید حسن رفتار در طول مدت حبس توسط عوامل زندان مشمول دریافت آزادی مشروط است. به شهادت نزدیکان و هم بندان گلستانی، او یکی از بی حاشیه‌ترین و بی‌آزارترین زندانیان سیاسی است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)