امام جمعه کاشان در واکنش به حضور «فاطمه معتمد»، بازیگر «یحیی سکوت نکرد» در نشست این فیلم در کاشان روز جمعه را عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارش فارس، در حالی جلسه شورای اداری شهرستان کاشان ظهر امروز با حضور استاندار اصفهان و فرماندار ویژه شهرستان برگزار شد که نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه این شهرستان از حضور در آن خودداری کرد.
فارس علت این امتناع را، «دعوت غیرقانونی» از فاطمه معتمدآریا، بازیگر فیلم «یحیی سکوت نکرد» اعلام کرده و نوشته است است چون «دارای پیشینه کشف حجاب بوده است».
براساس این گزارش،آیت‌الله «عبدالنبی نمازی» جلسه نقد فیلم را به جلسه لهو و لعب تشبیه کرده و گفته است: «همگان بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع و در طول تاریخ داشته، تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد.»
به نوشته  فارس، امام جمعه کاشان شامگاه دوشنبه در جلسه تفسیر قرآن با ابراز تأسف «شدید» از حضور خانم فاطمه معتمدآریا در این شهرستان، گفته است: «در روز گذشته واقعه تلخی در کاشان اتفاق افتاد که ذائقه حزب‌الهی‌ها را تلخ کرد و غصه خوردم که مگر در این شهر حساب و کتاب وجود ندارد. چه گونه یک نفر که سمتی هم ندارد، در گوشه نهادی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران درخواست اعزام هنرپیشه‌ای که دارای وضعیت مناسبی نیست، به کاشان بدهد.»
وی در مورد وضعیت ظاهری فاطمه معتمدآریا هنگام حضور در نشست نقل قول کرده است: «آن چنان وضعیت ظاهری وی بد بوده که گویا هنگام ورود وی به خیابان، تمهیداتی فراهم می‌کنند تا کسی وی را با آن وضعیت نبیند.»
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشایعت خانم معتمدآریا توسط «برخی افراد» به داخل سالن گفته است: «متأسفانه برخی مسوولان نهادهای مسوول این توجیه را داشتند که چون ایشان مجوز دارد، کسی مزاحم او نشود.»
فارس به نقل از نمازی نوشته است برخی خانم‌های چادری از قبل به مکان مراسم رفته بودند. برخی مأموران، کسانی که ظاهر اسلامی داشتند را از آن جا بیرون می‌کنند و حتی برخورد ناشایست با برخی بانوان محجبه صورت می‌گیرد. حتی یکی از بانوان که مجبور به ترک سالن شده، آسیب دیده است.»
وی از استاندار خواسته است حادثه را مورد رسیدگی قرار دهد:«مأموران دولتی که در این قضیه و در آسیب رساندن و ضرب و شتم دخالت داشتند، باید تحویل دستگاه قضایی شده و بر طبق قانون به آن ها برخورد شود. اگر کسانی دیگر این رفتار را انجام می‌دادند، زیاد توقعی نبود اما به هیچ عنوان دخالت کارمندان و مسوولان، این‌هایی که به برکت خون شهدا بر این میز و صندلی‌ها تکیه زده‌اند، در این قضیه پذیرفته نیست. »
نمازی به اشاره تصمیمش مبنی بر اعلام عزای عمومی در روز جمعه در کاشان عنوان کرد: «چنین اتفاقاتی در چنین شهری مصیبت بزرگی است. در این شهر مذهبی کهن سال، با این همه سوابق روشن صلحا و متقین و برخوردار از مردم متدین و بهره‌مند از خانواده‌های شهدا، چه جوابی خواهیم داشت. به مسوولان شهرستان اعلام شد با جدیت و قوت وارد عمل شده و تمام افرادی که در اهانت به متدینین و خانم‌های محجبه نقش داشتند، باید مجازات شوند.»
وی هشدار داد: «همگان، چه آن هایی که در تهران، اصفهان و چه در شهرستان کاشان هستند، بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع در طول تاریخ داشته، تحمل برگزاری مجالس لهو و لعب را ندارد.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)