445544
مادر بهکیش، امروز در کنار مزار فرزندش محسن که اردیبهشت ۱۳۶۴ اعدام شد در گورستان بهشت زهرا به خاک سپرده شد. محسن بهکیش که در سن ٢١ سالگی در زندان اوین اعدام شد، تنها فرزند مادر بهکیش است که محل دفن مشخصی دارد. محل دفن چهار فرزند دیگر او که در دهه شصت به دلیل فعالیت‌های سیاسی‌شان اعدام شده‌اند، هیچ‌گاه اعلام نشد و بیش از سه دهه پیگیری برای روشن شدن حقیقت درباره سرنوشت و محل دفن آنها همچنان بی‌پاسخ مانده است.
براساس گزارش‌های رسیده، در این مراسم که در فضایی امنیتی برگزار شد، شمار زیادی از مادرانی که فرزندان‌شان طی سه دهه گذشته کشته و اعدام شد‌ه‌اند، مادر بهکیش را با خواندن سرود آفتاب‌کاران، از سرودهایی که به یاد اعدام‌شدگان دهه ۶۰ در خاوران خوانده می‌شود، به خاک سپردند. این در حالی بود که ماموران امنیتی حاضر در مراسم با فشار برشرکت‌کنندگان از آنها می‌خواستند که به جای سرود افتابکاران، حمد و سوره بخوانند.
مراسم بزرگداشت مادر بهکیش روز چهارشنبه ۱۶دی ماه، از ساعت شش تا هفت و نیم عصر در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com