10653374_1225025917512844_7855472358919932267_n
مادر بهکیش که چهار پسر، یک دختر و داماد او به دلیل فعالیت سیاسى و مخالفت با جمهوری اسلامی در دهه ۶٠ کشته شده بودند، نقشی محوری در مبارزات مادران و خانواده های خاوران در جست و جوی حقیقت و عدالت داشت. پیکر او صبح، دوشنبه ١۴دی ماه ١٣٩۴، در بهشت زهرا به خاک سپرده می شود. “عدالت برای ایران” ضمن تسلیت به خانواده بهکیش و همه فعالان جنبش دادخواهى، از همگان می خواهد تا با شرکت در مراسم تشییع مادر بهکیش، مادران و خانواده های خاوران را با داغی که بر دل دارند تنها نگذارند.
یاد مادر بهکیش را با گوش کردن به کلامى از خود او گرامی می داریم که در دیدار با مادران پارک لاله می گوید: “صبر و استقامت داشته باشید، بالاخره نتیجه می ده . ببینید جسد هیچ کدوم از بچه هام رو به من ندادند . داغ فرزند خیلی سخته . اونهم نه یکی نه دو تا پنج تا، با دامادم میشه شش تا . آنهم چه بچه هایی، یکی از یکی نازنین تر. من به اسم همشون قسم می خورم و امید دارم که روزی دادم را بستانم . محمود و علی رو که کشتن، بعداز سه ماه فقط ساک اونها رو دادند و حتی وصیتنامه هایشان را هم ندادند و گفتند : «پاره کرده ایم ». هر چه فریاد می زدم، التماس می کردم ، بگید کجا خاکشان کرده اید؟ نگفتند. مدتهای طولانی در راه اوین و بهشت زهرا سرگردان بودم . به بهشت زهرا می رفتم می گفتند : » برید از اوین بپرسید ما نمیدانیم». به اوین می رفتم می گفتند: » برید از بهشت زهرا بپرسید ما نمی دانیم » . آخر، یکی از مامورهای بهشت زهرا دلش به حال ما سوخت و آدرس خاوران رو داد که با همسرم به خاوران رفتیم ودیدیم چه فاجعه ای اتفاق افتاده . فقط برای همه مادرها آرزوی صبر دارم و امیدوارم خون بچه های ما پایمال نشه.”
امید اینکه مراسم خاک سپارى مادر بهکیش بتواند نمایانگر ارزش و جایگاه او در جنبش دادخواهى باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com