«این یک فیلم نیست» ساخته مشترک مجتبی میرطهماسب و جعفر پناهی کاندید دریافت جایزه اسکار شد .
به گزارش اسکرین دیلی، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا که مسئول برگزاری جوایز
اسکار است، روز گذشته فهرست اولیه ۱۵ فیلم را به عنوان نامزدهای بهترین اثر مستند اعلام کرد. نکته قابل توجه در این فهرست حضور «این یک فیلم نیست» ساخته مشترک مجتبی میرطهماسب و جعفر پناهی است. «این یک فیلم نیست» که پیشتر در جشنواره جهانی کن اکران شده بود، تا کنون پنج جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم مستند دبى ، جایزه تسالونکى ، جایزه ویژه یونسکو در جشنواره صوفیه بلغارستان ……را دریافت کرده است . میر طهماسب وپناهی ممنوع الخروج هستند . همچنین پناهى داراى حکم شش سال زندان و بیست سال ممنوع‌الکار و ممنوع المصاحبه مى باشد . اعضای آکادمی اسکار از میان نامزدهای اولیه، ۵ فیلم را روز دهم ژانویه به عنوان نامزدهای نهایی بهترین مستند جوایز اسکار ۲۰۱۳ انتخاب خواهند کرد.
در میان فهرست ۱۵ اثر مستند نامزد اسکار، فیلم‌های «خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنم»، «در جست‌وجوی مرد شکری»، «جنگ نامرئی»، «اتاق انتظار»، «شیاد»، «پنج دوربین شکسته»، «دروازه‌بانان»، «چگونگی نجات از طاعون»، «جنگ نامرئی»، «به دنبال یخ» و «قُلدر» حضور دارند.
هشتادو پنجمین مراسم سالانه اعطای جوایز اسکار روز ۲۴ فوریه ‌۲۰۱۳ در سالن تئاتر «دالبی» لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com