برای کارگاه فارسی­سازی نرم­افزارهای مرتبط با آزادی اینترنت در این آخر هفته (جمعه و شنبه ۲۸ و ۲۹ اگوست) در آمستردامهلند با ما همراه شوید.

localization lab

ورک­شاپ بومی­سازی نرم­افزارهای مرتبط با آزادی اینترنت به همت Localization Lab و با هم­یاری رادیو زمانه و بنیاد بارو این آخر هفته در آمستردام برگزار می­شود. جمعیت فارسی­زبانان هلند در این جلسه­ها سعی خواهند کرد تا نرم­افزارهای مربوط به حفظ حریم خصوصی٬امنیت آنلاین و فیلترشکن را ترجمه کنند و روش کارکردن بهتر با این نرم­افزارها را فرا بگیرند.

ما در این جلسات سعی خواهیم کرد تا نرم­افزارهای قفل­گذاری٬ فیلترشکن و امنیت آنلاین مانند Bitmask, ChatSecure, Martus, Pixelkont و Ostel, ObscureCam و همچنین Panic Button, Orweb, InformaCam, Orfox, Checkey, SecureReader و LocationPrivacy را به فارسی ترجمه کنیم و روش کار با آن­ها را بیاموزیم.

این روند به جامعه فارسی­زبان که هر روز بیش از پیش از طریق گوشی­های همراه از اینترنت استفاده می­کند کمک می­کند تا به بسیاری از نرم­افزارهای مهم برای امن ماندن و استفاده آزاد از اینترنت دسترسی داشته باشد و بتواند به صورت امن و قفل­گذاری شده از طریق چت٬ متن٬ صدا و تصویر با دیگران در ارتباط باشد.

در اولین روز کارگاه (جمعه ۲۸ اگوست) بنا به بیشترین درخواست بر روی نرم­افزارهای Tor Browser و Pidgin کار خواهیم کرد.

برای شرکت در این کارگاه لازم نیست که برنامه­نویس باشید و یا در زمینه امنیت و حفظ حریم خصوصی در اینترنت فعال باشید! تنها لازم است که هدف مثبت برای تقویت آزادی اینترنت داشته باشید و بخواهید در کنار ما از موسیقی خوب٬ غذای لذیذ و همراهی با سایرین لذت ببرید.

لطفن تقاضای شرکت در کارگاه را تا روز پنجشنبه ۲۷ اگوست به نشانی dkaurin@riseup.net ارسال کنید. لطفن در متن ایمیل کمی در مورد خود شرح دهید و اشاره کنید که در کدام یک از روزها (فقط شنبه٬ فقط یک­شنبه یا هر دو روز) مایل به شرکت در ورک­شاپ هستید.

این کارگاه در مرکز شهر آمستردام برگزار خواهد شد. نشانی دقیق و راه­های دسترسی به محل کارگاه را در پاسخ به ایمیل درخواست برای شما ارسال خواهیم کرد.

لطفن توجه کنید بودجه­ی محدودی برای پوشش دادن هزینه­های رفت و آمد از سایر شهرهای هلند به محل کارگاه وجود دارد. در صورت تمایل به دریافت این مبلغ٬ لطفن در ایمیل خود اشاره کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)