انتقال سه زندانی سیاسی بدلیل اعتراض به رفتار توهین آمیز افسر نگهبان نسبت به زندانیان ،‌به بند ۸ زندان اوین

شاهین دادخواه ،‌مجید محمدی معین و مهدی ساجدی فر بدلیل اعتراض به نحوه آمارگیری افسر نگهبان از زندانیان که با توهین و تحقیر همراه بود از قرنطینه بند هفت به بند هشت زندان اوین منتقل شدند.
بنا به گزارش های رسیده در آمارگیری شب هنگام در قرنطینه بند هفت ، افسر نگهبان با توهین به زندانیان حاضر در بند از آنها خواست جهت آمارگیری رو به دیوار ایستاده و دستها را به پشت قرار دهند. که این دستور افسر نگهبان با اعتراض زندانیان همراه شد.
به گفته یک منبع مطلع ، ابتدا یکی از زندانیان بنام شاهین دادخواه از این دستور که آن را توهین و تحقیر میدانست ، سرپیچی کرده و به افسر نگهبان گفت : نه خود اینکار را انجام داده و نه اجازه انجام این رفتار توهین آمیز را به دیگر زندانیان خواهم داد .
این منبع مطلع در ادامه افزود: مجید محمدی معین و مهدی ساجدی فر از جمله اولین زندانیانی بودن که  به حمایت از دادخواه از این شیوه آمارگیری سر باز زدند .
پس از گزارش این رفتار ، امروز شنبه ۲۱ تیر ۹۴ سه زندانی نام برده به عنوان توبیخ و تنبیه به بند هشت زندان منتقل شدند.
گفتنی ست ،بند ۸ در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی بر خلاف اصل تفکیک جرائم و در ازدحام همراه با مجرمین غیرسیاسی و بعضا خطرناک، در آن نگهداری می شوند و اعتراضات مکرر زندانیان و خانواده های آن ها نیز تا کنون بی نتیجه بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)