با رشد فزاینده مهاجرت ایرانیان به دیگر کشورها، ابتکار و استفاده از خاطرات نوستالژیک وطنی نیز، رفته رفته به یکی از راه های در آمد زایی ایرانیان خارج از کشور تبدیل می شود.در گوشه و کنار میبینیم و می شنویم که هموطنان با خوشفکری و خلاقیت، قدمی در بازار کسب و کار و تجارت بر میدارند و بدر اکثر موارد هم این قدم  های کوچک و بزرگ  که حسابی آمارشان بالا رفته،با موفقیت های چشمگیر، و واکنش های مثبتی همراه میشوند.

در چند گزارش اخیر سعی کردیم به شناسایی محصولاتی بپردازیم که از خاطرات گذشته و تجربیات دیروز و امروز ایرانیان در وطن پا گرفته وراهشان نه تنها بروی ایرانیان خارج از کشور، که به دنیای تجارت و بیزنس جهانی  باز می کنند. امروز هم نوبت به “عرق سگی ” رسیده ا ست . نوشیدنی الکلی سنتی که برای بسیاری از ایرانیان یاد آور دهها  خاطره  خوب و بد و سالها زندگی با محصولی ست که به دلایل فراوان در دستان خود و پدران و شاید پدران پدرانشان دیده اند و اکنون پا به عرصه وجودی متفاوت گذاشته است.

arak_-saggi عرق سگی ونکور کانادا

محصولی که در تصویر می بینید و هر بار لبخندی خاص به لبان مخاطب خود میاورد، در ونکور کانادا تولید شده و طرفدارن خاص خودش رو هم پیدا کرده. ” عرق سگی”  نامی ست که برای آن و دقیقا مطابق اصل نام انتخاب شده است.

عرق‌سگی گونه‌ای ازنوشیدنی های الکلی  دست ساز ایرانی است. که در واقع معروفترین و پرفروشترین نوشیدنی الکلی در ایران است و به همین دلیل بیشترین مصرف کننده را دارد.میزان الکل موجود در این نوع مشروب حتی تا ۹۰% هم گزارش شده است و بدلیل داشتن بیشترین ناخالصی و غیر استاندارد بودنش در ایران، هموراه جان عده بسیاری را به خطر انداخته است. که البته این بدلیل تولید آن بصورت سنتی و پنهانی و بدون نظارت در داخل کشور است و آنچه این محصول را تا حد زیادی خوشایند و قابل توجه می سازد، تولید آن بصورت رسمی در کشور کانادا و تحت لیسانس و مجوز است . پس اگر عازم ونکور هستید فراموش نکنید که ” عرق سگی استاندارد ” را حتما امتحان کنید و نگران جان سالم بدر بردن تان هم نباشید!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com