نهاد «فعالان ایجاد تشکل سراسری» با انتشار اطلاعیه ای از تداوم تهدید و فشار نیروهای امنیتی بر فعالان کارگری و فعالان ایجاد تشکل سراسری خبر داده و این تهدیدها را محکوم کرده است.
در اطلاعیه ی این نهاد آمده است:

karegaran_free_hafteh_04012013
در چند ماه اخیر تعدادی از فعالان ایجاد تشکل سراسری کارگری به انحای مختلف تحت فشار و تهدید قرار گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان افراد زیر را نام برد:
۱- فردین میرکی پس از بازداشت یک‌ماه اکنون به ۹ ماه زندان محکوم شده است
۲- ریبوار عبدالهی دوران محکومیت یک‌ساله خود را می‌گذراند
٣-یدی صمدی به ۵ ماه حبس و ٣۰ ضربه شلاق محکوم شده است.
۴- کوروش بخشنده قریب به ۲ ماه است که در بی‌خبری از بستگان و دوستان در بازداشت به سر می‌برد
۵- محمود صالحی و عثمان اسماعیلی و پدرام نصرالهی که در آستانه روز جهانی کارگر دستگیر شدند

تمام این گیر و بست‌ها و محکومیت‌ها در سال گذشته در حالی صورت گرفته است که این فعالان کارگری بدون هیچ جرم و اتهام مشخصی بازداشت شده و محکوم گردیده‌اند و از آنجا که آنان از فعالان سرشناس ایجاد تشکل سراسری بوده‌اند، در حقیقت نیروهای امنیتی خواسته‌اند با دستگیری و فشار بر آنان به سایر فعالان این حوزه اخطار دهند غافل از آنکه فعالان کارگری که در پی ایجاد تشکل سراسری هستند از این اعمال مرعوب نشده و به راهی که اعتقاد دارند ادامه می‌دهند. این واقعیت انکارناپذیر است که درجه رشد مبارزات کارگران و زحمت‌کشان به مرحله‌ای رسیده است که تشکل‌های سراسری ضرورت تداوم آن است و نمی‌توان با این گونه اعمال از این واقعیت جلوگیری کرد.

محافل ضدکارگری که در چند وقت اخیر تلاش کرده‌اند با تخریب چهره‌های سرشناس ایجاد تشکل سراسری به هر ترتیب در راه پیشرفت آن سد و مانع ایجاد کنند و از آن ناکام ماندند، اکنون به گمان خود با ایجاد جو ارعاب می‌خواهند از پیشرفت آن جلوگیری کنند.

ما از همه نهاد‌های کارگری داخلی و بین المللی می‌خواهیم تا در برابر این تهاجمات جدید به فعالان کارگری، ساکت ننشسته و ضمن محکومیت این بازداشت‌ها خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط کلیه فعالین کارگری و اجتماعی در بند از هر قشر و گروه هستیم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)