این چند روز همه‌ی سخن‌ها و استدلال‌‌ها و منطق دوستان #‏پان_تورکیه‌ای خودم را خاندم، دیدم و مشاهده کردم؛ خیلی خیلی جالب هستند، برای شما هم می‌گویم تا قضاوت کنید.
استدلال‌های آن‌ها برای پاسخ به نسل‌کشی ارامنه در #‏ترکیه ‫#‏عثمانی دو دسته است:

– ترک‌ها حق داشتند ارمنی‌ها را بکشند و از سرزمین‌شان بیرون کنند، چون هم‌کار و هم‌دست #‏روسیه تزاری در جنگ بودند.
– تصفیه حساب با #‏ارامنه قسطنطنیه در ۲۴ آپریل ۱۹۱۵ برای آن آغاز شد که ارامنه و#‏آسوری‌ها می‌خاستند سه سال بعد (۱۹۱۸ ) #‏آذری‌های #‏ایران را قتل عام کنند!!!

1

خیلی خیلی جالب است دوستان #‏پان‌ترکیه‌ای مدافع تاریخ عثمانی و ترکیه ما، امروز از چیزی دم می‌زنند تحت عنوان “حق تعیین سرنوشت” که خودشان در عمل کوچک‌ترین اعتقادی به آن ندارد. چگونه؟ روشن است ، از دید آن‌ها ارامنه مستحق قتل عام و غارت و تاراج اموال و تجاوز و تعدی و نابودی نسل بودند bit.ly/1PwzreLچون به روسیه نزدیک شدند ،bit.ly/1KdNxhY خب عزیزان دل شما چرا برای ارامنه حق تعیین سرنوشت قائل نیستید؟!
چند روز پیش با یکی‌ از خبرنگاران پان ترکیه‌ای که اصرار دارد به جای نام #‏خرمشهر از محمره استفاده کند، صحبت می‌کردم و او با اصرار خاصی دم از حقوق بشر و این مقولات می‌زد، باید از این عزیزان پرسید آیا شما به واگذاری زمین‌های ارامنه که از آن‌ها غصب کرده‌اید هم اعتقاد دارید؟ چرا از دید شما ‫#‏علوی‌هاو ‫#‏کردها انسان نیستند؟
#‏درسیم را می‌دانید کجاست؟ آیا در همین ترکیه گل و بلبل شما برای سال‌ها کردها را “تورک کوهی” خطاب نمی‌کردید؟ آیا شما از تشکیل یک دولت کردی در قلمرو شهرهای کرد نشین ترکیه از جمله #‏استانبول هم دفاع می‌کنید؟ از آن مهم‌تر آیا فقط هم‌کاری با دولت روسیه بد است؟ امروز شما واقعن به این گفته اعتقاد دارید؟ یا این‌که اگر دولت خارجی ترک زبان بود ایرادی ندارد ؟!!!

2
قتل عام و کشتار مردم چه از سوی ارامنه صورت بگیرید ، چه از سوی تورک‌ها چه از سوی #‏داعش و بشار #‏اسد ، توتسی‌ها در رواندا یا صرب‌ها در #‏بوسنی همه و همه بد است، اما بهتر است در جایی که خود #‏آتاتورک رفتار “حرکت نژادپرستانه اتحاد و ترقی” با جنایت می‌دانستد، اورهان(اورحان) #‏پاموک ترک به آن ‫#‏نسل‌کشیعنوان می‌دهد و یا اوگور اونگور دوست روزنامه نگار برجسته تورک خودتان نیز همین عنوان را به آن می‌دهد، دیگر شما کاسه داغ‌تر از آش تاریخ یک دولت خارجی نشوید!
راستی راستی نظرتان در مورد شب شیشه‌های شکسته در سپتامبر ۱۹۶۵چیست؟ آیا یونانی‌های استانبول نیز حقی نداشتند؟! کدام یک از شما فیلم ۲۰ دلار ۲۰ کیلو را دیده است؟ bit.ly/1GipkmO حتمن بروید تماشا کنید به زبان تورکی است، چون با تورک‌های #‏یونانی‌تبار اخراج شده از استانبول مصاحبه کرده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)