Minoo-mohrez

رییس مرکز تحقیقات ایدز با اشاره آمار حدود ۱۰۰ هزار نفری مبتلایان به ویروس ایدز در کشور، نبود برخی امکانات و تجهیزات پزشکی لازم در بیمارستان‌ها جهت جلوگیری از انتقال این بیماری به پزشک را مهم‌ترین علت‌ عدم پذیرش بیماران مبتلا به اچ آی وی و ایدز در بیمارستان‌ها دانست.

دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت ایسنا – منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه پذیرش بیماران مبتلا به اچ آی وی نیازمند عمل جراحی، در بیمارستان‌ها به سختی صورت می‌گیرد ادامه داد: نبود برخی امکانات و تجهیزات پزشکی لازم در بیمارستان‌ها جهت جلوگیری از انتقال این بیماری به پزشک، مهم‌ترین علت عدم پذیرش این بیماران در بیمارستان‌ها است؛ در حالی که اگر استانداردهای لازم رعایت شود، خطر انتقال ویروس اچ آی وی کمتر از یک دهم درصد خواهد بود و پرسنل بیمارستانی از قبول این بیماران سر باز نخواهند زد.

 

http://sobheqazvin.ir/wp-content/uploads/2013/12/8989_956.jpg

http://sobheqazvin.ir/wp-content/uploads/2013/12/8989_956.jpg

وی در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در بیمارستان امام خمینی (ره) پذیرش بیماران مبتلا اچ آی وی به سختی و خارج از توان این مرکز انجام می‌شود، گفت: بر اساس آمار اعلام شده و بر اساس آمار تخمینی، آمار مبتلایان به این ویروس حدود ۱۰۰ هزار نفر است و از طرفی متاسفانه شیوع ایدز در میان زنان رو به افزایش است.

رییس مرکز تحقیقات ایدز کشور، روابط جنسی محافظت نشده را از مهم‌ترین علل ابتلا به ایدز میان زنان دانست و افزود: افرادی که تنها از طریق روابط جنسی به این ویروس مبتلا می‌شوند از نظر اجتماعی و اقتصادی در سطح بالای جامعه قرار دارند که در نظر داریم این افراد برای گرفتن خدمات پزشکی به بخش خصوصی ارجاع داده شوند.

محرز با اشاره به اینکه آموزش و مستندسازی بهترین روش پیشگیری از این بیماری است، عملکرد رسانه‌های جمعی بویژه رادیو و تلویزیون در ارائه آموزش‌های پیشگیری و آگاهی از ایدز به مردم را بسنده و کافی ندانست و افزود: اگر آموزش از طریق رسانه‌های تصویری صورت گیرد، انتقال سریع ایدز از طریق تماس جنسی در کشور را شاهد نخواهیم بود. خبرگزاری ایسنا

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)