این کتاب به بررسی رویداد آتش‌سوزی سینما رکس آبادان در ۲۸ امرداد ۱۳۵۷ می‌پردازد. درباره‌ اين فاجعه‌ مقاله‌هايی نوشته شده و برخی شخصیت‌های سیاسی در بخشهایی از کتابهایشان در مورد آن مطالبی را فاش کرده‌‌اند. ولی تا کنون هیچ کتابی که اين رخداد مهم تاریخ معاصر ایران و زمینه‌ها و پیامدها و مسائل گرداگرد آن را به گستردگی مورد مطالعه قرار داده باشد نوشته نشده بود. اين نخستین کتابی است که پس از گذشت بیش از سی و شش سال از آن حادثه نوشته می شود.
نویسنده کتاب ، مجید احمـديان ، این پژوهش را از موضعی بی‌طرفانه و مستقل از احزاب سیاسی انجام داده و جهت پخش ، آن را در اختیار دکتر محمود مرادخانی [ فرزند استاد علی تهرانی (نخستین قاضی پرونده سينما رکس)]، قرار داده است. ایشان در پیشگفتار مطالب شایان توجهی درباره اين جنایت عرضه نموده که بر اعتبار سخن نویسنده می‌افزاید.
از خوانندگان گرامی انتظار می‌رود هم‌ميهنان دیگر را از وجود این کتاب باخبر کنند و در نشر هر چه بيشتر آن همت نـمایند. برای هموطنان داخل کشور که نـمیتوانند به این کتاب دسترسی داشته باشند ، نسخه پی دی اف آن روی سایت موجود است. ایرانیان مقیم خارج مجازند آن را بر روی سی دی یا به شکلی دیگر برای آن عزیزان بفرستند. آگاهی رسانی به هم ميهنانی که در فضای مملو از دروغ و اختناق جمهوری اسلامی ناچار به زیستن هستند ، کنشی مفيد در راستای اهداف حق طلبانه و آزاديخواهانه همه ما ايرانيان است.

نـــشر اين کتاب به زبانهای انگلیسی ، فرانسوی و … میتواند واقعيتهای خفته و تجربه‌ تلخ اين حادثه را به آگاهی جهانـیان نیز برساند. ناشران علاقمند به اين همت می توانند با نویسنده کتاب تماس بگيرند.
http://www.cinemarexabadan.com/aangestoken_brand_in_cinema_rex_zorgt_voor_bloedbad

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)