چگونه حساب فیسبوک هک شده را پس بگیریم

Joanne Hogue، مدیر روابط عمومی، در بریتانیا مشغول به کار بود که متوجه شد حساب فیس‌بوک او هک شده است. اولین نشانه هک شدن ایمیلی از فیسبوک بود که به او از تلاش برای ورود به حساب‌ش از نیوجرسی در ایالات متحده هشدار می داد. چند ثانیه بعد، رمز عبور حساب هوگ تغییر کرد. وحشت زده سعی کرد وارد حساب‌ فیسبوک شود، اما خیلی دیر شده بود، او دیگر به حسابش دسترسی نداشت.

Hogue درخواست یک ایمیل بازنشانی رمز عبور کرد، اما لینک تغییر رمزعبور به آدرس ایمیلی که متعلق به هکر بود ارسال شد. مجرمان همچنین شماره تلفن مرتبط با حساب او را تغییر داده بودند.

هوگ برای مدت پنج روز با پشتیبانی فیسبوک برای بازپس گرفتن حساب‌‌ش تماس گرفت. سرانجام فیسبوک گفت یک لینک تغییر رمزعبور به شماره تلفن او ارسال می‌کند. اما این هم کارساز نبود چون مجرمان شماره تلفن او در حساب را تغییر داده بودند، لینک به شماره اشتباهی فرستاده می‌شد.

یکی دیگر از کاربران فیسبوک، که نخواست نامش فاش شود، از اواخر ماه آگوست سال ۲۰۲۱ و پس از اینکه مجرم سایبری روی حساب‌ش گزینه احراز هویت دو عامله را فعال کرده بود، دسترسی به حساب فیسبوک‌ش مسدود شده بود. صفحه راهنمایی فیسبوک وضعیت او را پوشش نمی‌داد. در این صفحه دستورالعمل‌هایی از نحوه بازیابی حساب فیسبوک وجود دارد، اما هیچ توصیه‌ای در مورد اینکه اگر یک هکر گزینه احراز هویت دو مرحله‌ای را اضافه کند چه باید کرد، وجود ندارد.

این تجربیات غیرعادی نیستند. پایگاه داده بزرگ فیس‌بوک با نزدیک به سه میلیارد کاربر، این شبکه‌ اجتماعی را برای هکرها و مجرمان سایبری جذاب می‌کند. اگر تا کنون مورد هدف قرار نگرفته‌اید، احتمالا در مقطعی مورد هدف آنها قرار خواهید گرفت. در این مقاله از وب‌سایت امنیت اینترنت کنش‌تک به نحوه تشخیص هک شدن حساب فیسبوک و همچنین پس گرفتن حساب فیسبوک هک شد می‌پردازیم.

ادامه این مطلب در لینک زیر:

فیسبوک چگونه هک می‌شود

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)