“راند پل” سناتور آمریکایی قصد دارد، امشب، با سخنرانی در ایالت نیوهمپشایر، از هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه سابق آمریکا بخواهد، کمک های مالی را که عربستان به موسسۀ وی کرده است، پس دهد.

شبکه تلویزیونی “سی.ان.ان” با اعلام این خبر توضیح داد که مؤسسۀ کلینتون، به حمایت از حقوق زنان در سراسر جهان می پردازد.

این درحالی است که عربستان خود یکی از بزرگترین ناقضان حقوق زنان در جهان به شمار می رود و از جمله رانندگی زنان در این کشور ممنوع است.

یک منبع آگاه از موضوع سخنرانی راند پل، تاکید کرد: حرف و حدیث درباره زن ستیزی بسیاری است، اما آن چه مسلم است این که، زن ستیزی در عربستان، واقعیتی غیرقابل انکار است.

وی افزود: هیلاری کلینتون ادعا می کند که قصد دارد از حقوق زنان دفاع کند، بگذارید از او بپرسیم، اگر قرار است چنین کاری بکنی، چرا کمک چند میلیون دلاری عربستان را پذیرفتی؟

شبکه سی.ان.ان، برای اطلاع از نظر کلینتون در این خصوص، با دفتر او تماس گرفت، اما دفتر کلینتون حاضر به اظهارنظر در این خصوص نشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com