نتایج انتخابات پارلمانی در اسرائیل شرایط فلسطینیان را بهبود نمی‌بخشد. سازمان آزادی‌بخش فلسطین اسرائیلی‌ها را متهم کرد که به نژادپرستی و اشغال رای داده‌اند. این سازمان خواستار محاکمه اسرائیل در یک دادگاه بین‌المللی شد.

رهبری سازمان آزادی‌بخش فلسطین (PLO) پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اسرائیل گفت که نتیجه ی انتخابات به به نفع “نژادپرستی و اشغال” و در مخالفت با مذاکرات بوده است.

به گزارش دویچه وله، یاسر عبد ربه، یکی از اعضای رهبری سازمان آزادی بخش فلسطین در این باره گفت: «اسرائیل نه به مذاکرات و همکاری با ما، بلکه به نژادپرستی، اشغال و ساخت شهرک‌ها رای داده است.»

یاسر عبد ربه شهروندان اسرائیل را متهم کرد که به بیماری “نژادگرایی، اشغال و ساخت شهرک در مناطق اشغالی” مبتلا هستند. او در ادامه تاکید کرد: «در مقابل ما برخوردی طولانی و سخت علیه اسرائیل قرار دارد.»

این عضو رهبری سازمان آزادی بخش فلسطین خواستار آن شد که همکاری‌های امنیتی میان تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل به کلی پایان یابد و پای این کشور به خاطر ساخت شهرک‌ها و جنگ در نوار غزه در سال ۲۰۱۴ به دادگاه بین‌المللی کیفری کشیده شود.

آوی پریمور: ضربه‌ای شدید به مذاکرات صلح خاورمیانه

آوی پریمور، سفیر پیشین اسرائیل در آلمان، اعلام کرده است که مذاکرات صلح خاورمیانه با پایان انتخابات در اسرائیل و اعلام پیروزی بنیامین نتانیاهو به شدت آسیب خورده است. او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “فونیکس” آلمان دیدگاه خود را در این باره بیان کرد.
سفیر پیشین اسرائیل در آلمان در ارتباط با نتانیاهو از جمله گفت: «او اکنون از نظر ایدئولوژیکی قدرت گرفته و با تاسیس کشور مستقل فلسطین مخالفت می‌کند. نتانیاهو از این پس سیاست مرحله‌ای قبول حقوق فلسطینیان را دنبال خواهد کرد.

آوی پریمور در ادامه گفت بنیاین نتانیاهو برای تحقق این سیاست به ساختن شهرک‌های بیشتری در اراضی اشغالی نیازمند است و با کوشش او برای یافتن ائتلاف‌های سیاسی راست “مذاکراتی واقعی و صادقانه با فلسطینیان” غیرممکن خواهد شد.

پیروزی حزب لیکود اسرائیل

نتانیاهو در پایان مبارزات انتخاباتی مخالفت خود را با تاسیس کشور مستقل فلسطین در کنار اسرائیل به عنوان راه حل بحران خاورمیانه اعلام کرد و گفت که شهرک سازی را در صورت پیروزی در انتخابات ادامه خواهد داد.
حزب لیکود او روز سه‌شنبه (۲۶ اسفند / ۱۷ مارس) با کسب ۳۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان اسرائیل٬ به پیروزی رسید. به این ترتیب بنیامین نتانیاهو می‌تواند برای چهارمین بار نخست‌وزیر اسرائیل شود.
اگر نتانیاهو بتواند آن‌طور که انتظار می‌رود حمایت متحدان راست‌گرای سنتی خود را جلب کند و کابینه را تشکیل دهد٬ بیش از هر رهبر سیاسی دیگری در تاریخ اسرائیل حضور در مسند قدرت را تجربه خواهد کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com