معرفی کتاب: رواداری
آنچه در عراق، سوریه، افغانستان، ایران، نیجریه، اوکراین و سایر کانون‌های جنگ می‌گذرد، نشان می‌دهد، ما خوشبینانه رسالت روشنگری (Enlightenment) را پایان یافته تلقی کردیم و تبلیغ، ترویج و تلاش در جهت نهادینه کردن دموکراسی و رواداری، در کار سیاسی، نظری، هنری، ادبی و فرهنگی ما، جای شایسته خود را نداشته است.
بی‌شک عمده‌ترین مسئله جنبش‌های سیاسی، نظری، ادبی و فرهنگی در ایران و در خاورمیانه و جهان، رواداری است. بشر سرانجام ناچار است، به همدیگر گوش کند و همدیگر را درک کند و مناقشات خود با احترام به عقاید دیگران با روش‌های قهرپرهیز حل کند. هیچ راه حل قهرآمیز برای مناقشات بین انسان‌ها وجود ندارد.
اوضاع کشورهای در حال رشد، بی شباهت به درگیری‌های سده ۱۷ میلادی در اروپا نیست. ترویج و توجیه رواداری و اثبات ضرورت بی‌قید و شرط آن، برای توده‌ها و سیاستمداران یک وظیفه مبرم و دائمی همه ماست.
من سال‌های اخیر پیرامون رواداری در فرهنگ و ادب ایران و روند نهادینه شدن رواداری در غرب پژوهش کرده‌ام و نتیجه پژوهش‌هایم را در کتابهائی که پیوند آنها در زیر می‌آید، گردآوری نمودم. نسخه الکترونیکی آن‌ها را می توانید از سایت من دریافت کنید و نسخه چاپی آنرا می‌توانید از کتابفروشی آنلاین مزراع سفارش دهید.
بسیار خوشحال می‌شوم که در معرفی این کتاب‌ها بکوشید و نظرات انتقادی و پیشنهادهای بهبودبخش‌تان را از طریق پست الکترونیکی زیر برایم بنویسید.
ahad.ghorbani@gmail.com

توصیه می‌کنم سری به وبگاه و فیسبوک من بزنید، آخرین ویرایش کتاب‌هایم آنجا در دسترس شماست.

http://ahad-ghorbani.com

https://www.facebook.com/ahad.ghorbani.dehari

رواداری در فرهنگ و ادب ایران

رواداری در فرهنگ و ادب ایران

http://ahad-ghorbani.com/my_writings/Writings_in_Persian/Toleration_in_Persian_Culture_and_Literature/TiPCaL_E03_a.pdf

http://ahad-ghorbani.com/my_writings/Writings_in_Persian/Toleration_in_Persian_Culture_and_Literature/TiPCaL_E03_b.pdf

http://mezerah.com/product.html/toleration-in-persian-culture-and-literature-by-ahad-ghorbani-gothenburg-sweden-maaz-publisher-2008?category_id=54

روند شکل گیری، ژرفش و نهادینه‌شدن رواداری در غرب

روند شکل گیری، ژرفش و نهادینه شدن رواداری در غرب

http://ahad-ghorbani.com/my_writings/Writings_in_Persian/Toleration_Development_in_West/Tolerance_in_West_VOL1.pdf

http://ahad-ghorbani.com/my_writings/Writings_in_Persian/Toleration_Development_in_West/Tolerance_in_West_VOL2.pdf

http://mezerah.com/product.html/tolerance-in-west?category_id=62

احد قربانی دهناری
۲۵ خرداد ۱۳۹۳

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com