رژیم سکتاریستی حاکم بر ایران، نه تنها در حوزه های سیاسی،اجتماعی و اقتصادی با شهروندان سر جنگ و ستیز دارد و طی ۳۶ سال گذشته ،حقوق اساسی مردم ایران را سلب و هزاران انسان آزادی خواه را سرکوب کرده است،بلکه به شدت جزم گرا و انحصار طلب است و به دلیل همین ویژگی ها، هر عقیده یا مذهب متفاوت یا مخالف با ایدئولوژی حاکم را سرکوب می کند.اعم از این که نوکیش مسیحی،بهایی،درویش، عرفان جدید یا حتی مسلمان دگر اندیش باشد.

این رژیم منفعت طلب و تاجر مسلک،حتی روحانیونی مثل آیت الله کاظمینی بروجردی که خواهان جدایی دین از حکومت می باشد را چند سال است به زندان انداخته است.همچنین دستگاه قضایی غیر مسئول ، غیر عادل و سیاسی رژیم حاکم ، محمدعلی طاهری از پایه گزاران یک مکتب عرفانی که دارای هزاران طرفدار است را از سال ۱۳۹۰ بازداشت و زیر شکنجه قرار داده و تلاش کرده است اتهاماتی چون «ارتداد،محاربه،سلب النبی و توهین به مقدسات» را به او تحمیل نماید و گویا از برخی کسانی که آنها را مرجع تقلید می نامند ، فتوای اعدام برای او دریافت کرده است.
در همین شرایط گفته می شود، سامان نسیم به همراه ۴ زندانی دیگر سیاسی کرد را به انفرادی انتقال داده تا به طناب دار بیاویزد و طی یک هفته اخیر، حدود ۳۰ تن از زندانیان را اعدام کرده است.جا دارد از همه نهادهای حقوق بشری خواسته شود در مورد سرنوشت زندانیان محکوم به اعدام حساسیت بیشتری نشان بدهند و در این شرایط که رژیم حاکم به دلیل ترس ناشی از اعتراضات مردمی در داخل کشور هر روز چند نفر را به طناب دار می آویزد ، هشدارهای لازم و بازدارنده در برابر اقدامات وحشیانه اش داده شود.اگر داعش هر روز چند نفر را با گردن زدن معدوم می کند ، رژیم حاکم بر ایران محکومین به اعدام را با طناب دار و با ظاهری قانونی معدوم می نماید.
آن یکی وحشیانه گردن می زند و این یکی ، وحشیانه گردن می شکند تا زبان اعدامی از دهان آویزان و در دم جان بدهد.
زندانیان سیاسی گوهردشت کرج_۲۹ بهمن ۱۳۹۳
اسامی امضا کننده گان به ترتیب حروف :
۱-فرید آزموده
۲-رضا اکبری منفرد
۳-ایرج حاتمی
۴-خالد حردانی
۵-افشین حیرتیان
۶-شاهرخ زمانی
۷-حشمت الله طبرزدی
۸-علیرضا فراهانی
۹-صالح کهت دل
۱۰-سعید ماسوری
۱۱-محمدعلی منصوری(پیروز)
۱۲-اسد الله هادیScreenshot (17)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com