sarbbazمجلس ایران قیمت های جدید برای خرید خدمت سربازی تعیین کرد.
همچنین شرایط جدیدی برای ایرانیان خارج از کشور مشخص شده تا کسانی که به سربازی نرفته اند، راحت تر بتوانند به ایران سفر کنند.

بر اساس قانون جدید اگر مشمولی ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال حداکثر دو بار به ایران سفر کند به شرط آنکه مجموع مدت اقامتش کمتر از ۳ ماه باشد.
مشمول به کسانی گفته میشود که طبق قانون موظفند خدمت سربازی را بگذارند. در ایران هر پسری که به سن ۱۸ سال تمام میرسد باید از ۱۸ تا ۲۴ ماه بصورت اجباری در خدمت نیروهای مسلح باشد.
به گزارش وبسایت پلیس ایران تیمسار «ابراهیم کریمی» جانشین سازمان نظام وظیفه پلیس انتظامی گفته است: براساس مقررات گذشته، هموطنانی که از سال ۸۲ از کشور خارج شده و مدت ۲ سال در کشور دیگری اقامت داشته اند، می توانستند تقاضا داده و خدمت خود را بخرند (معافیت ریالی).
اما این قانون، شامل افراد کمی می شد.
اما طبق قانون جدید اگر کسی ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال به مدت ۳ ماه، طی یک یا دو نوبت به کشور مراجعه کند. مشمولانی که غیبت کرده و یا افرادی که با سپردن تعهد به منظور تحصیل به خارج از کشور رفته و دیگر بازنگشته اند نیز می توانند از این قانون استفاده کنند.
البته متقاضیان باید قبل از سفر به کنسولگری مراجعه کنند و مهری را که براساس بخشنامه به وزارت امور خارجه ارسال شده، در گذرنامه خود ثبت کنند تا بتوانند وارد کشور شوند.
البته اگر کسی بخواهد، بیش از ۳ ماه در سال و یا بصورت دائم در ایران بماند باید برای تعیین تکلیف خدمت سربازی به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند.

جدول خرید خدمت

 

برای خرید خدمت نیز کمیسیون تلفیق پارلمان ایران مصوبات جدیدی داشته که بعد از ۲۲ بهمن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته خواهد شد .
بر اساس مصوبات این کمیسیون کسانی که ۸ سال به بالا غیبت از سربازی دارند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف میشوند.
البته به ازای هر سال غیبت بعد از ۸ سال، ۱۰ درصد به مبلغ جریمه اضافه میشود. غیبت بیش از ۶ ماه نیز یک سال محسوب میشود.
برای مشمولان متأهل ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد از مجموع جرایم کم میشود.
دارندگان این نوع کارتهای معافیت از نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی و انتصاب در سمتهای مدیریتی اعم از سیاسی و اداری برخی دستگاهها محروم هستند و نمیتوانند همچون فردی که خدمت سربازی را انجام داده از تمامی مزایا برخوردار باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com