پلیس فرانسه با یورش به دو محل گروگانگیری در پاریس ، سه گروگانگیر از جمله دو مظنون به حمله به شارلی ابدو را کشت . برادران کواشی که پلیس فرانسه آنها را عاملان اصلی حمله به نشریه شارلی ابدو می‌داند، در یورش عصر ۰۹٫۰۱٫۲۰۱۵ جمعه پلیس فرانسه به چاپخانه دمارتن، در نزدیکی پاریس کشته شدند .

تیتر بالا تمام کننده شد . یاد فیلمی افتادم که اسامه بن لادن را چگونه درکاخ سفید کشتند و بعد به جنازه اش در ناو هواپیمابر نماز میت خواندند و دفنش کردند ته اقیانوس! آن موقع وزیر خارجه آمریکا با تیمش مشغول دیدن فیلم شکار بن لادن بودند وهی تعجب هم میکردند ! ترجمه ساده خبر بالا در پاریس این است که اگر تا به حال یابویی منتظر دستگیری و اعترافات این تروریستها بوده که تشریح کنند چرا و چگونه….؟ رسما سر کار بوده است . یک اتفاق تروریستی درهفتم ژانویه ۲۰۱۵ در پاریس افتاد و “پلیس زحمت کش فرانسه” ، تا نهم ژانویه سرو ته قضیه را جمع کرد و تمام شد . الان همه گوسفندان باورمند با شادی و پیروزی به نشخوار ادامه دهند . گوسفند بودن جرم یا گناه نیست ولی سکوتِ بعد از تشخیص نمیدانم چیست ؟

اهمییت و نقش رسانه ها را در این مواقع بهتر درک کنید . یک راهپیمایی در یک شنبه برای همبستگی و بعد از راهپیمایی ، بقیه اش به کسی ربطی ندارد ! فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری فرانسه، در سخنانی که پس از پایان عملیات نیروهای ویژه این کشور در تعقیب عاملین کشتار در دفتر هفته نامۀ “شارلی هبدو” و نیز گروگانگیری در شرق پاریس ایراد کرد ، اعلام داشت که در کنار رهبران کشورهای بزرگ اروپا در راهپیمائی روز یکشنبه ۱۱ ژانویه شرکت می کند.

شخصا تصریح یا تاکید مجدد میکنم که به خاطر آزادی بیان بی مرز ، و قربانیان هفته نامه شارلی ، من هم یک شارلی هستم . اما به خاطر دود و دم کاذب و نقش منفی رسانه ها و فقط به خاطر شعور خودم ، خوشحالم که گوسفند یا بوقلمون نیستم . با هیچ دین و مذهبی سر سوزنی حس و باور ندارم ، ولی از بازیهای کودکانه که تناقض از سرورویش میبارد ، دوست ندارم حس گوسفندی بگیرم….و یا خودم را در متن زندگی مثل بوقلمون استتار کنم !

خلاصه که به قول جوانهای امروز وای وای مامانم اینا…..چقدر دقیق و مهیج ؟

 

بخش آگهی وای وای مامانم اینا :

از بیانیه اعلیحضرت رضا پهلوی به خاطر فاجعه ترور پاریس : “هیچ مسلمانی نباید قاضی و جایگزین پروردگار در زمین باشد”….بیانیه مثل همیشه معنی ندارد ولی خاصییت دارد . همه راضی هستند. هدف اعلیحضرت جلب رضایت همه مشتریان است !

افخم سخنگوی حکومت اسلامی در تهران : کاریکاتورهایی که باعث عصبانییت تروریستها و ترور در پاریس شدند…. محکوم است !

مریم رجوی در پاریس : محکوم است چون فقط اسلام ما و قرآن ما و محمد ما و کلا همه چیز ما خوبه ، بقیه بدن و اَخن….

یوسفی اشکوری : من دیگه خدا ندارم . چون این کاریکاتوریستهای تروریست پرور ، خیلی بی اخلاقن…وای وای مامانم اینا !

حسین پناهی : درمکه که بودم متوجه شدم خدایی درکار نیست و همه خودشان را دور میزنند !

داروی جدید سکولاریسم نو : مواد نرم کننده سکولار دموکراسی ، بدون عوارض جانبی جهت شیاف رسید….

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)