برنامه هشتم رادیو ریزوم درباره‌ی بهاره رهنماست. یا شاید هم باید گفت درباره‌ی بهاره رهنما هست و نیست. توى این برنامه به دفعات اسم رهنما رو خواهید شنید اما اگر از این اسم خوشتون نمیاد مى‌تونید اونو با اسامى دیگه جابه جا کنید. با اسمی از هنرمندان میان‌مایه‌اى که این روز‌ها متعهد شدن و از سینما تا تئا‌تر و تلویزیون و موسیقى و ادبیات و همه‌ى عرصه‌هاى دیگه رو اشغال کردن. پیدا کردنشون هم اصلا سخت نیست. کافیه فیس‌بوک یا تلویزیون دولتى یا روزنامه‌های ایران و شرق رو باز کنید و تصاویر اونا رو ببینید که بین حجم تهوع‌آورى از دروغ و تظاهر ایفاى نقش مى کنند. یک روز از دیوار کمپین‌هاى انتخاباتى بالا می‌رن. روز بعد در سخیف‌ترین سریال هاى بعد از افطار بازى مى‌کنند. فردا نقد ادبى مى‌نویسند. روز بعد از رهنمودهاى فرهنگى مقام معظم تقدیر مى‌کنند و امروز با کودکانِ کار سلفى مى‌گیرند.
رادیو ریزوم در این برنامه شما رو با این «آنجلینا جولى»‌هاى وطنى رودررو مى‌کنه. به اعصاب خودتون مسلط باشید و از حجم وقاحت‌شون متعجب نشید.

موسیقی‌های استفاده شده در این برنامه:
– وای کشته مارو از شاهین نجفی
– گیج می‌رود سرم از گروه هک
– Whiplash by Motorhead
– سرود انقلابی El Pueblo Unido از گروه شیلیایی Inti Illimani
– ترانه تیتراژ انتهایی فیلم گلنار ساخته محمدرضا علیقلی
– سرود کوهستان، خون ارغوان‌ها، سروده‌ی سعید سلطان‌پور

صحبت‌های بهاره رهنما برگرفته از گفتگوی او با رادیو تیوال، گفتگوی زنده با تلویزیون دولتی ایران و همین‌طور برنامه شام ایرانی است. همچنین در بخش دوم این برنامه در دو جمله از نوشته‌ی نادر فتوره‌چی درباره بهاره رهنما استفاده شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)