مقامات ایالت میسوری آمریکا از اعزام نیروهای امنیتی بیشتر به فرگوسن برای سرکوب اعتراضات گسترده در این شهر خبر دادند.
به گزارش مشرق به نقل از نیویورک تایمز، شهر فرگوسن آمریکا شب گذشته شاهد اعتراضات خشونت بار در اعتراض به حکم تبرئه قاتل یک جوان سیاهپوست از سوی دستگاه قضایی این کشور بود. در همین رابطه “جی نیکسون” فرماندار ایالت میسوری از تدابیر ویژه امنیتی برای سرکوب این اعتراضات خبر داد.

نیکسون با اشاره به اعتراضات گسترده و وقوع درگیری های خشونت بار که به تخریب اموال عمومی و مجروح شدن دهها نفر انجامیده است از اعزام شمار بیشتری از نیروهای امنیتی برای کنترل اوضاع شهر خبر داد.

این اعتراضات از بعدازظهر روز دوشنبه به وقت محلی و پس از اعلام حکم دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات “دارن ویلسون” افسر پلیس به دلیل شلیک به “مایکل براون” و کشتن وی آغاز شد. گزارش ها حاکی است در جریان درگیری های معترضان با نیروهای پلیس ۶۱ نفر بازداشت شده اند.

گفتنی است مایکل براون نوجوان سیاه پوستی بود که در مرداد ماه سال جاری بدست پلیس کشته شد و از آن زمان تا کنون شهر فرگوسن صحنه اعرتاضات مردمی علیه اقدامات خشونت آمیز پلیس آمریکاست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com