اعتراضات مردم آمریکا به تبرئه پلیسی که یک نوجوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده بود پس از فرگوسن به نیویورک و لس‌آنجلس نیز کشیده شد.
به گزارش مشرق، آسوشیتد پرس نوشت: هزاران نفر از مردم آمریکا شب گذشته (دوشنبه) در شهرهای لس‌آنجلس و نیویورک به صورت صلح‌آمیزی به تصمیم مقامات قضایی آمریکا برای تبرئه پلیسی که یک نوجوان ۱۸ ساله را در فرگوسن، میسوری، به قتل رسانده بود اعتراض کردند.

این معترضین شعار “دست‌ها بالاست، شلیک نکنید”، سر می‌دادند شعاری که تبدیل به نماد اعتراضات علیه خشونت پلیس علیه مردم عادی بالاخص رنگین‌پوست‌ها شده است.

شلوغ‌ترین تظاهرات در شهرهای سنت لوئیس و اوکلند، کالیفرنیا، انجام شد. در این شهرها معترضین به خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هجوم برده و در حالی که دست‌های‌شان بالا بود کیلومتر‌ها به راهپیمایی پرداختند.

فعالین تصمیم داشتند حتی پیش از اعلام تبرئه دارن ویلسون، افسر پلیس آمریکا، از اتهام قتل مایکل براون، دست به تظاهرات بزنند.

پس از اعلام رای دادگاه مبنی بر بی‌گناهی دارن ویلسون معترضان به این حکم در اطراف اداره پلیسی که این افسر در آن مشغول به کار بود تجمع کرده و اقدام به پرتاب سنگ و بطری به سوی اداره پلیس شدند.

شدت این اعتراضات به حدی بود که یک خودروی پلیس نیز به آتش کشیده شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com