محمد بنازادهمحمد بنازاده از بازاریان شناخته شده که از آذرماه سال ۸۸ از سوی وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شده بود و دستگاه قضایی مدعی بود که وی به یک گروه مخالف نظام کمک مالی کرده است و به همین دلیل به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز با پایان دوره محکومیت خود از زندان آزاد شد.
متن زیر دلنوشته ای از ایشان است در آخرین شب پایان دوره پنج ساله خود در زندان رجایی شهر کرج:
اکنون که بعد از پنج سال تحمل سخت ترین شرایط زندان ها ی رژیم قرار است فردا آزاد شوم از یک طرف خوشحالم برای آزادی که بعد از پنج سال نوه ها و فرزندانم را بغل خواهم کرد و برایشان شب ها از خاطرات زندان و داستان ماهی سیاه کوچولو را خواهم خواند. ولی از طرفی دلم میگیرد و تنفس در هوای خفقان برایم سخت خواهد بود که چگونه با مادران و فرزندان کسانی که در این مدت اعدام شده اند روبرو شوم. با مادر ریحانه جباری ویا دخترانی که بصورت شان اسید پاشیده شده چگونه روبرو خواهم شد و یا از لابه لای خیابان هایی که پراز بچه های خیابانی هستند، گذر خواهم کرد وبا آرامش سر ببالین خواهم نهاد. از خدا میخواهم و آرزو دارم که چه در زندان و چه در بیرون و در زندگی یا مرگ خیری برای خلقم باشم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com