حزب کارگران کرد ترکیه اعلام کرد: آنکارا با حمایت از “داعش”، آتش بسی را که “عبد الله اوجلان” اعلام کرده بود، نقض کرد.

پ پ ک دولت ترکیه را به دلیل پناه دادن به داعش، ارسال سلاح برای این گروه تروریستی، و درمان مجروحان این گروه در بیمارستان های این کشور مورد انتقاد قرار داد.

“اسماعیل کابلان” دبیر حزب صلح و دمکراسی ترکیه (کرد)، در این زمینه گفت: اگر مقامات ترکیه خواستار حفظ روند صلح هستند، باید فورا علیه این گروه تروریستی موضع گیری کنند و عامل تخریب روند صلح نباشند.

وی افزود: گروه تروریستی داعش به تهدیدی برای روند صلح میان دولت ترکیه و حزب کارگری کردستان تبدیل شده است.

گفتنی است گروه تروریستی داعش محاصره شهر راهبردی عین العرب – “کوبانی” – سوریه را تشدید کرده است. این درحالی است که آنکارا به کردهای ترکیه اجازه نمی دهد کردهای ترکیه از کردهای سوریه در مقابل داعش حمایت کنند.

ورود آوارگان کرد سوریه به مرز این کشور با ترکیه همچنان ادامه دارد و تاکنون ۱۴۰ هزار نفر از آن ها وارد خاک سوریه شده اند و بقیه در دو طرف مرز مانده اند. برخی خبرها حاکی است که کردهای ترکیه توانسته اند برای کمک به کردهای سوریه در مقابل داعش در حصار مرزی این کشور رخنه کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com