خبرگزاری آنا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران با بیان اینکه پرونده شکار غیر مجاز فوتبالیست مشهور در دست بررسی است از ضرب و شتم یکی از شاهدان این پرونده یعنی محیط‌بان “جنت فریدونی” خبر داد

مسلم آهنگران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در روز ۱۵ شهریور خبر شکار غیر مجاز یک فوتبالیست مشهور لیگ برتر، به همراه نزدیکانش از سوی مخبران به محیط‌بانان ما رسید.  محیط‌بان‌ها بدون هیچ معطلی خود را به محل شکار رساندند اما گویا این فرد توانسته بود تفنگ شکاری را از منطقه خارج کند و بنابراین محیط‌بانان ما مدرکی دال بر شکار نزد این چند نفر یافت نکردند.

وی افزود: این در حالی است که این فوتبالیست و نزدیکانش محیط‌بانان ما را تهدید کردند که به زودی آنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و فردای آن روز یعنی در  روز ۱۶ شهریور ۲ نفر از این افراد در یکی از خیابان‌های شهر و در برابر چشمان فرزند ۳ ساله‌اش محیط‌بان را از خودرو پایین کشیده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران فرزند این محیط‌بان دچار شک عصبی شدید شده و خود او نیز برای درمان به بیمارستان فرستاده شده است که پرونده این ضرب و شتم و تاییدیه پزشکی قانونی بر صحت این ماجرا اکنون در دادسرای رامسر است.

آهنگران همچنین یادآور شد که این دو نفر از سوی دستگاه قضا شناسایی شده و به زودی برای بازجویی احضار خواهند شد. البته محیط‌بان جنت فریدونی از سوی قاضی پرونده ممنوع المصاحبه شده است و به گفته قاضی برای پیشبرد بهتر پرونده او اجازه مصاحبه با هیچ رسانه‌ای را ندارد.

وی افزود: دو نفر ضاربی که پسر عموهای این فوتبالیست مشهور هستند، چندین روز است که به همراه ریش سفیدان محل برای اخذ رضایت به خانه این محیط‌بان رفته‌اند که بر همین اساس و به این علت که ضاربان از اقوام دور وی و همچنین همسایه محیط‌بان هستند ممکن است او از حق شخصی خود گذشته و رضایت بدهد، اما پرونده استفاده از سلاح و اسلحه‌کشی آنان در دست بررسی است و بخششی هم در کار نیست.

به گزارش آنا، این اولین باری نبوده که فوتبالیست سابق تیم ملی ایران برای شکار با اسلحه به جنگل‌های شمال کشور رفته است و در تاریخ ۹۳/۶/۶ نیز در حالی که محیط‌‌بانان او را به همراه یکی از دوستانش در ارتفاعات رامسر در حال شکار مشاهده کرده‌اند با اسلحه از سوی فوتبالیست و دوستش تهدید شده و به همین علت نتوانسته‌اند آنان را دستگیر کنند. به همین علت از فوتبالیست و دوستش شکایت به عمل آمده و این پرونده نیز هنوز در دادسرای شهر رامسر در حال بررسی است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)