بیدارزنی: مادر غنچه قوامی به‌تازگی در صفحه‌ای با نام «مادر غنچه» دل نوشته‌ها و نگرانی‌های خود و خانواده‌اش را در رابطه با روزهای سختی که مجبور هستند بار در بند بودن دخترشان را تحمل کنند؛ می‌نویسد.

دختری که تنها به دلیل خواست برحق خود «حق ورود زنان به استادیوم برای تماشای بازی والیبال» بیش از ۷۶ روزاست که در زندان اوین است.

مادر غنچه قوامی به‌تازگی در مطلبی در این صفحه از بازیکنان تیم ملی والیبال برای آزادی دخترش کمک و هم یاری خواسته است.

مادر غنچه، سوسن مشتاقیان در این‌ ارتباط می‌نویسد: «دختر نازم امروز ٧۵ روزه که جات کناره من و بابا تو خونه خالیه. دوباره بلندقامتان تیم موردعلاقه‌ات افتخار آفریدند. نمی‌دونی چقدر دلم می‌خواست کنارم بودی با خنده‌ها و تشویقات به من جان تازه‌ای می‌دادی، کاش این بچه‌های باغیرت می‌فهمیدند تو برای دیدن بازیهاشون چه بهای سنگینی پرداختی، به قیمت تنهایی، دل‌شکستگی و بغضی که نمیتونه فریاد بزنه چرا؟ عزیز دلم کاش از پشت دیوارهای بلند سنگی زندان صدات رو می‌شنیدند و به یاریت می‌آمدند. می‌دانم حالا آن‌ها هم می‌دانند مادری غمگین با چشمانی اشک‌بار نظاره‌گر موفقیت‌های پی‌درپی آن‌هاست. ای قهرمانان پهلوانی کنید و یک‌صدا و همقدم دخترم را به آغوشم برگردانید.»

قوامی که روز سی‌ام خردادماه برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا در مقابل ورزشگاه آزادی حضور یافته بود، به همراه جمع دیگری از زنان دستگیر و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.

او همانند باقی زنان متقاضی حضور در سالن مسابقات والیبال، در همان روز با اخذ تعهد و توقیف وسایل شخصی‌اش آزاد شد، اما روز ۹ تیر که برای پس گرفتن لوازم شخصی‌اش به بازداشتگاه وزرا مراجعه کرد، بار دیگر بازداشت و به یکی از بندهای امنیت زندان اوین منتقل شد.
ماموران در همان روز منزل این دختر ۲۵ ساله را تفتیش کردند و او از آن زمان تا امروز همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

غنچه قوامی ۷۶ روز را در سلول انفرادی گذرانده و باوجود پایان یافتن بازجویی‌های وی، چند روز پیش قرار بازداشت او برای دو ماه دیگر تمدید شده است و او اکنون در بند ۲ الف زندان اوین است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)