f+g56kمأموران شهرداری در رویدادی تازه باز هم خشونت به خرج داده و با ضرب و شتم یک شهروند وی را از ناحیه گردن و دست مجروح کرده به شکلی که گردن فرد مذکور دچار شکستگی شد.

این در حالیست که انتقادها به نحوه مدیریت شهرداری و عدم مسئولیت پذیری آن در قبال افراد مرتکب خشونت و شرکت های وابسته به آن سازمان به شدت بالاگرفته و حتی کفایت مدیریت شهرداری را زیر سئوال برده است.

به گفته رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر یک کارمند بازنشسته نیروی انتظامی هنگام خروج از ایستگاه متروی خیام واقع در منطقه ۱۲ شهرداری تهران متوجه درگیری لفظی و فیزیکی عده ای از پرسنل و مددکاران شهرداری تهران با پیرمرد متکدی شده و جهت دفاع از فرد مذکور، نسبت به رفتار پرسنل معترض شده که با ضرب و شتم شدید آنها مواجه می شود.

به نوشته خبرگزاری کار ایران، درجلسه علنی دیروز شورا، معصومه آباد با اشاره به اینکه یکی دیگر از شهروندان به تازگی مورد تهاجم مددکاران شهرداری قرارگرفته است، گفت: “یک کارمند بازنشسته نیروی انتظامی هنگام خروج از ایستگاه متروی خیام واقع در منطقه ۱۲ شهرداری تهران متوجه درگیری لفظی و فیزیکی عده ای از پرسنل و مددکاران شهرداری تهران با پیرمرد متکدی شده و جهت دفاع از فرد مذکور، نسبت به رفتار پرسنل معترض شده که با ضرب و شتم شدید آنها مواجه می شود. در این ضرب و شتم به جز آسیب دیدگی ساعد دست چپ، وی دچار شکستگی ناحیه گردن نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه وقتی این کارمند بازنشسته به دفتر کمیته ایمنی شورا آمد، متوجه شدم که وی سوابق درخشانی در نیروی انتظامی دارد، افزود: “از سوابق درخشان نامبرده در طول دوره خدمت برای نیروی انتظامی می‌توان به فرماندهی نیروی انتظامی وزارت تعاون، وزارت راه، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان توانیر، جانشین فرماندهی یگان انتظامی قوه قضائیه و ریاست کلانتری ۱۳۵ آزادی تهران اشاره کرد. همچنین وی در سال ۱۳۸۲ مفتخر به دریافت تقدیر و تشویق دستور خدمتی تهران بزرگ و کسب عنوان کلانتر نمونه شده است.”

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تاکید کرد: “معاون خدمات شهری شهرداری باید نسبت به پیشگیری از چنین حوادثی اقدامات لازم را انجام دهد، حتی می توان در این رابطه کمیته ای تشکیل داد تا روی پیمانکاران نظارت درست و دقیقی انجام شود.”

این در حالیست که پیش از این هم در موارد متعددی، پرسنلی که به گفته شهردار تهران کارمندان شرکت های پیمانکار هستند مرتکب چنین رفتارهای خشونت آمیز شده اند و رفتار کاری آنها زیر نظر شرکت های مرتبط بوده و ربطی به شهرداری نداشته و ندارد.

علی رغم اینگونه اظهارات شهردار تهران که پیش از این توانسته بود اعتبار خوبی بین مردم تهران بدست آورد، گویی رفتارهای خشونت آمیز از سوی افرادی که منتسب به شرکت های پیمانکار هستند، مدیریت شهرداری را با چالشی جدی روبرو کرده و از عدم توانایی مدیریت وی در برخورد با خشونت ها و افراد خودسر خبر می دهد.

ناظران بر این عقیده اند که با وجود سخنان شهردار تهران، بار مسئولیت از شانه وی و مدیران ارشد سازمان برداشته نشده و شهرداری همانطور که در مورد نتیجه کار و عملکرد تعهدات شرکت ها پیگیر و مسئول است، باید نسبت به عملکرد کارکنان آنها نیز مسئولیت داشته و با رفتارهای غلط آنها نیز برخورد کند، چرا که صلاحیت شرکت هایی که با شهرداری تهران وارد قرار داد شده اند از سوی این سازمان مورد تأیید قرار گرفته است.

برخی منتقدان نیز معتقدند که عدم توانایی قالیباف در برخورد با خشونت طلبی در سازمان شهرداری می تواند نشانه عدم توانایی وی در کنترل مواردی از این دست در مسئولیت های بالاتر بوده و به همین سبب بر اعتبار و محبوبیت وی در برنامه های آتی سیاسی و اجتماعی او تأثیر بسیار بدی خواهد گذاشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com