3601_389روز پانزدهم شهریور مراسم ازدواج عماد هاشمی رفسنجانی، فرزند محسن هاشمی رفسنجانی با زهرا سیدروحانی، فرزند سیدکاظم روحانی و مادرش هم نفیسه اشراقی نوه دختری آیت الله خمینی در باشگاه فرمانیه برگزار شد.

پس از برگزاری این مراسم دفتر آیت الله محمدصادق روحانی، از مراجع قم و پدر بزرگ عروس توضیحی را در سایت شخص وی منتشر کرد که نشان می دهد پدربزرگ به این وصلت اعتراض دارد. متن پیام اینگونه است:

توضیح دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی درباره خبر ازدواج نوه معظم له

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال انتشار خبر ازدواج زهرا سید روحانی، نوه حضرت آیت الله العظمی سید محمدصادق روحانی (مدظله العالی)، با عماد هاشمی رفسنجانی که به طور گسترده‌ای در سایت‌ها و روزنامه‌های داخل و خارج از کشور منعکس شد، دفتر معظم له توضیحاتی را به اطلاع عموم مردم شریف ایران می‌رساند:
الف: پایه‌گذاری این وصلت از ابتدا بدون اطلاع و مشورت و بدون نظر مثبت جناب مهندس کاظم روحانی (پدر زهرا سید روحانی) انجام شده است و روند طی شده در این زمینه دارای اشکالات فراوان قانونی بوده که از طریق مراجع قضائی در حال پیگیری است و  فعلاً  از بیان توضیح بیشتر در این زمینه خودداری می‌کنیم.

ب: اعضای بیت معظم له از طریق رسانه‌ها در جریان خبر برگزاری مراسم جشن قرار گرفته‌اند، آن هم در شرایطی که حضرت آیت الله العظمی روحانی چندین روز است به دلیل کسالت در بیمارستان بستری هستند.

ج: فارغ از اشکالات وارده به اصل این ازدواج، باعث تأسف است در شرایطی که بسیاری از مردم در تنگنای اقتصادی قرار دارند این مراسم در باشگاهی گران‌قیمت و مجلل برگزار شده است. لازم به ذکر است انتساب ظاهری دختر به مقام مرجعیت و برگزاری جشن در چنین مکانی موجب اعتراض و انتقاد بسیاری از مؤمنین واقع شده که برای رفع هرگونه ابهامی تاکید می شود بیت معظم له هیچ گونه حضور و نقشی در برگزاری این مراسم نداشته‌اند.

دفتر حضرت آیت  الله العظمی روحانی (مدظله العالی)

3628_601

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)