رامین گلستانیان، دانشمند ایرانی موفق به دریافت , هول‌وک در رشته فیزیک شد.جایزه و نشان رامین گلستانیان روز چهارشنبه ۲۷ اوت در مراسمی در فرانسه به او داده شد.وی این جایزه را که شامل یک مدال طلا و ۳۰۰۰ یورو وجه نقد بود از دستان آلن فونتین و فرانسیس ساندرز مدیران انجمن فیزیک فرانسه و انگلیس وطی مراسمی که با سخنرانی رامین گلستانیان همراه بود در دانشگاه دکارت پاریس دریافت کرد.
مدال “هول‌وک” ، از جوایز عمده جهانی در رشته فیزیک است که هر سال در انتخاب مشترک انجمن فیزیک بریتانیا و انجمن فیزیک فرانسه به یک فیزیک‌دان می‌رسد. این نشان یکی از چهار مدالی است که این دو انجمن به فیزیک‌دانان می‌دهند و به طور چرخشی به پژوهشگرانی داده می‌شود که در بریتانیا و فرانسه مستقر هستند.
طبق اعلام انجمن‌های فیزیک بریتانیا و فرانسه، این نشان به دلیل “نقش پیش‌تاز رامین گلستانیان در زمینه مواد نرم فعال و به خصوص شناگران میکروسکوپی و ذرات کولوییدی فعال” به او می‌رسد.
به نوشته وبسایت انجمن فیزیک ایران، آقای گلستانیان کارشناسی فیزیک را در دانشگاه صنعتی شریف خوانده و سپس برای کارشناسی ارشد و دکتری، در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان ادامه داده است. او پس از آن مدتی در هیات علمی همان دانشگاه بوده است. این فیزیک‌دان در حال حاضر استاد فیزیک دانشگاه آکسفورد است.
این جایزه به یادبود “فرناند هول‌وک”، فیزیک‌دانی که در زمان اشغال فرانسه توسط نازی‌ها در جنگ جهانی دوم در دست گشتاپو شکنجه و کشته شد، به اسم او نام‌گذاری شده است. img_mid_63840

10644867_521468337987124_489446544865518622_n

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)