f96g5fghk4lp

علی مطهری مى گوید: استیضاح کنندگان وزیر علوم از باز شدن فضای دانشگاه‌ها ترس دارند، به باور او، ریشه این استیضاح را در نوع تفکر استیضاح کنندگان درباره آزادی بیان و مسئله حفظ نظام دانست.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم تهران تاکید کرد: ریشه استیضاح همین ترسی است که این آقایان از باز شدن فضای دانشگاه و به قول خودشان بازگشت به دوران اصلاحات دارند، که این یک توهم است.

وی درباره موضوع بورسیه‌ها و دانشجویان ستاره‌دار گفت: در این مدت یک ماهه که وزیر علوم فرصت داشت، اصلاحاتی را انجام داد. البته اعلام اسامی بورسیه ها کار درستی نبود. تا آنجا که من می‌دانم، سیاست وزیر علوم انتشار اسامی نبوده و با این کار مخالف است و بارها اعلام کرده است که اهل بگم – بگم نیستم، اما همه قبول دارند که تخلفاتی در دولت گذشته در خصوص بورسیه‌ها وجود داشته است؛ لذا باید رسیدگی شود و این نباید باعث ناراحتی عده‌ای شود.

مطهری ادامه داد: البته خود استیضاح کنندگان نمی‌گویند تنها دلیل آنها مسئله بورسیه‌هاست بلکه چند دلیل آورده‌اند که یکی از آنها مسئله بورسیه است.

این نماینده مجلس در مورد انتصابات وزیر علوم گفت: نمی شود کسی را وزیر کنیم و بعد بگوییم مطابق میل ما افراد را منصوب کن. وزیر باید اختیار داشته باشد و افرادی را که خودش مناسب می داند انتخاب کند. این که ما افراد را به هر بهانه ای فتنه گر بدانیم، روش درستی نیست. فتنه گر کسی است که بعد از انتخابات سال ۸۸ در آشوب های خیابانی شرکت داشته و دست به تخریب اموال عمومی زده است. اما به صرف این که کسی اعتراضی داشته است، نمی توانیم او را فتنه گر بنامیم.

وی ادامه داد: به نظر من اصل مطلب و ریشه این استیضاح در نوع تفکری است که استیضاح کنندگان درباره آزادی بیان و مسئله حفظ نظام دارند و به عبارت دیگر در ترسی است که این ها از باز شدن فضای دانشگاه ها دارند. حالا ما اگر با خوش بینی نگاه کنیم می گوییم این ها به زعم خودشان به خاطر مصلحت کشور و انقلاب نمی خواهند فضای دانشگاه ها باز شود و هراس دارند از این که مثلا آشوب هایی در دانشگاه ها ایجاد شود.

وی در پایان تاکید کرد: ریشه استیضاح همین ترسی است که این آقایان از باز شدن فضای دانشگاه و به قول خودشان بازگشت به دوران اصلاحات دارند، که این یک توهم است. به نظر من این استیضاح با دلایل ضعیف در شرایط فعلی که دنیای اسلام گرفتار مشکلات متعدد و از همه مهمتر مسئله فلسطین است و غربی‌ها مصمم به خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی هستند و از طرف دیگر داعش تا نزدیکی مرزهای ما رسیده است و شرایط خاورمیانه شرایط خاصی است، کار عاقلانه‌ای نیست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)