سالهاست فرزندان بلوچ با انگ ها و بهانه های واهی و ناروا بازداشت و با فجیع ترین وضع ممکن در شکنجه گاهها ی وزارت اطلاعات و زندانهای سراسر ایران توسط جلادان و ظالمینء تشنه به خاک وخون این مرزو بوم به شهادت می رسند. براستی جرمی جزء سنی بودن و بلوچ بودن که در فقر و محرومیت و تبعیض قرار دارند جرمی دیگر می توانند داشته باشند؟
و آیا راهی جزء دفاع در برابر دشمنی که به هیچ قانون و عرفی نه انسانی و نه بین المللی پایبند است و غرق در جنایت و خیانت در حق ملتش می باشد وجود دارد؟
بلوچستان استانی نیست که از قلم و نگاه هیچ کارشناس و روشنفکرعدالت خواهی از نظر محرومیت و فقر و تبعیض و بیداد بی عدالتی افتاده باشد.و در چنین شرایطی که تبعیض و جنایت بیداد می کند دستی جزء دست جنایتکاری بر جنایتی دیگروجود ندارد و صدای مظلومیت این ملت شنیده نشده و نمی شود و ادعا و خواسته ای جزءاجرای عدالت نداشته و ندارند. تاکنون هیچ قدمی در رفع این همه ستم برداشته نشده و نمی شود و کوچکترین صدای عدالت خواهی با شدیدترین و فجیع ترین وضع و صورت ممکن از میان برداشته میشود!!
گاهی کسانی ندا از قلم بر میدارند و راهکار سیاسی برای نجات در سایه قلم به تنهایی را مفید می دانند.اما این روش مبارزه و عدالتخواهی جرمی کمتر از برداشتن سلاح نداشته و یعقوب مهرنهاد قلمی بود که در این میدان شکسته شد و سخی ریگی وبلاگ نویسی بود که به سالها حبس در تبعید محکوم گشت!!
همانگونه که گفتیم در بلوچستان صدایی جزء صدای گلوله شنیده نشده و نمی شود و دست هایی که سلاح برای نابودی ما برداشته اند و هر روز جنایتی می آفرینند جزء در دست گرفتن سلاح به پایین کشیده نمی شوند.و قلم در کنار این سلاح به زبان دشمن کارساز است.پشتیبانی قلم در بلوچستان بسته به سلاح است ولا غیر
سیاست در بلوچستان به بی اعتمادی از ملت بلوچ و اهل سنت ونگه داشتن در فقر و محرومیت است و تعریفی از سیاست به عنوان مبارزه سیاسی در یک جامعه دموکراتیک وجود ندارد.
اینجا در بلوچستان جزء استبداد چیزی دیگر حاکم نیست .استبداد تعریفی برای زبان قلم و انتقاد و عدالتخواهی نداشته و ندارد!!
برای عمق دشمنی و آشنایی با حاکمیت استبداد در بلوچستان کلیپ زیر را مشاهده نمایید.و ببینید که چگونه فرزندان اسیر و در بند بلوچ با فجیع ترین وضع ممکن به شهادت می رسند.
محمود بلوچ
برای مشاهده بر روی تصویر یا لینک کلیک کنید:
قضاوت با وحدانهای بیدار::

https://www.facebook.com/photo.php?v=799094943434821&set=vb.100000029688725&type=2&theater

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)