“ایان بلک” روزنامه نگار انگلیسی روز چهارشنبه در “گاردین” نوشت: اسرائیل همچنان به حملات خود در باریکه غزه ادامه می دهد و نمی تواند بمباران زیرساخت ها را انکار کند .
وی خاطرنشان کرد: اسرائیل روز سه شنبه این هفته تنها نیروگاه برق باریکه غزه را هدف قرار داد، که این کار نمونه ای از حملات این رژیم به زیرساخت ها است.
بلک تأکید کرد که اسرائیل تا پیش از این ادعا می‌کرد که به زیرساخت‌های غیرنظامی حمله نمی کند، و فقط در حال تخریب تونل ها و هدف قرار دادن گروه‌های فلسطینی است.
این روزنامه نگار انگلیسی خاطرنشان کرد که اسرائیل در حملات قبلی به غزه و لبنان نیز زیرساخت های مهم را هدف قرار می داد.
بر اساس این گزارش، تخریب مراکز و زیرساخت های مهم غزه باعث نگرانی شدید آژانس های امداد شده است؛ سازمان های غیردولتی هفته گذشته هشدار دادند به علت شکسته شدن لوله های آب و فاضلاب، بیش از نیمی از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری باریکه غزه از کمبود آب و خدمات بهداشتی رنج می برند و صدها هزار فلسطینی از برق محرومند، و صدها هزار نفر دیگر نیز به ندرت برق دارند .
بلک خاطرنشان کرد: بسیاری از خطوط انتقال انرژی به علت حملات مداوم اسرائیل تخریب شده است، و بازسازی این خطوط تاکنون امکان پذیر نیست، و خدمات درمانی در بیمارستان ها نیز به زودی متوقف خواهد شد.
بلک می نویسد : بمباران نیروگاه برق غزه نشان می دهد که اسرائیل عمداً به چنین مراکز غیرنظامی حمله می کند، و اگر نیروگاه برق غزه اشتباهاً بمباران شده باشد ، ادعای اسرائیل مبنی بر مهارتش در نابود کردن اهداف دروغ است.
بلک می افزاید : به نظر می رسد که اسرائیل سیاستی را که سال ۲۰۰۶ در حمله به مناطق جنوبی بیروت درپیش گرفته بود، تکرار می کند؛ و زیرساخت ها و مراکز خدمات شهری را شدیداً تخریب می کند تا پشتوانه مردمی گروه های هدف را از بین ببرد.
وی تأکید کرد: برخی از مسئولان اسرائیل در گذشته خواستار قطع برق غزه شده بودند به عنوان مثال ” زِئِو اِلکین ” رئیس کمیسیون امور خارجه و دفاع کنست از کابینه خواسته بود که آب و برق باریکه غزه را قطع کند.
بلک خاطرنشان کرد که اسرائیل در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ نیز نیروگاه برق باریکه غزه و سال ۲۰۰۶ نیز یکی از نیروگاه های برق لبنان را تخریب کرده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com