افشاگرى رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور پس از ۵سال:

n00322101-b

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور که در زمان برگزارى انتخابات ٨٨ معاونت خبرگزارى جمهورى اسلامى «ایرنا» را بر عهده داشت پس از پنج سال فاش کرد که نهاد ریاست جمهوری در جریان رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ ٬ احمدی‌نژاد را پیروز انتخابات سال ۸۸ معرفی کرده بود. روح‌الله جمعه‌ای٬ معاون سابق خبر «ایرنا» از تلاش‌های «غیرقانونی» نهاد ریاست جمهوری و تیم محمود احمدی‌نژاد برای اعلام پیروزی وی ، پیش از اعلام نتایج رسمی انتخابات پرده برداشت. به گزارش سحام نیوز، وی در صفحه «فیس‌ بوک» خود از تهدید و فشار‌های «سنگین» در روز ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸ بر مدیران ایرنا مبنی بر اعلام پیروزی «قاطع» احمدی‌نژاد در انتخابات نوشته است :

۱- از عصر روز جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ ، فشار سنگینی بر ایرنا بود تا مطالبی غیر رسمی درباره پیروزی قاطع آقای محمود احمدی نژاد از خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی منتشر شود و بنا به مسئولیتی که در مقام معاون خبر و قائم مقام ایرنا برعهده من بود ، به شدت با این موضوع مخالفت کرده و صرفا تاکید بر انتشار اخبار رسمی از منابع معتبر شورای محترم نگهبان و وزارت کشور داشتم.

۲- غروب آن روز خبری از طرف دولت ارسال شد ، مبنی بر کسب ۹۰ درصدی آرای آقای محمود احمدی نژاد در روستاها و شهرهای کوچک و اصرار بر انتشار آن ، که اینجانب مقاومت کرده و با ذکر این نکته که این اقدام غیر قانونی ، غیر حرفه ای و تحریک آمیز می باشد ، مانع از انتشار در خروجی عادی شدم و نهایتا در خروجی محرمانه منتشر شد.

۳- ساعاتی بعد ، خبر پیروزی بالای ۶۰ درصدی آقای محمود احمدی نژاد از نهاد ریاست جمهوری در اختیار اینجانب گذاشته شد تا منتشر شود. این بار نیز با مخالفت جدی من روبرو شد و به طور قاطع گفتم که عامل تحریک افکار عمومی و اقدامی غیر قانونی نخواهم بود و درخواست کردم در صورت صحت این خبر ، اجازه دهند تا از سوی یک مرجع رسمی و قانونی این خبر منتشر شود ؛ اما فشارها تا مرز تهدید پیش رفت که نهایتا دستوری مبنی بر انتشار این خبر به هر طریق ممکن صادر شد. با این دستور غیرقانونی دریافتم دست هایی درصدد تحریک و برهم زدن فضای آرام انتخاباتی می باشد ، لذا در اعتراض به دخالت عوامل پشت پرده در امر اطلاع رسانی رسمی ، ساعت ۲۲ دفتر را ترک کردم و این خبر با کمی تغییرات دقایقی بعد و در شرایطی که در بسیاری از نقاط شهر تهران مراکز رای گیری در حال اخذ رای از مردم بودند ، منتشر شد و البته این اقدام آمرانه مشکوک به یکی از شبهات حوادث بعد از انتخابات تبدیل شد.

۴- در همان روز یکی دیگر از نامزدهای انتخاباتی هم چنین ادعایی را مطرح کرد که این خبر را نیز در خروجی محرمانه منتشر کردیم.

65sd4fs44s۵- برخلاف مطلب بیان شده بعد از آن روز ، حوادث تلخی اتفاق افتاد که بنده با وجود اختلاف نظر در سیاست های رسانه ای دولت و بنا به ضرورت تا اواسط مرداد به عنوان معاون خبر و قائم مقام ایرنا در خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور داشتم و دلیل اصلی رفتن من از ایرنا ، مربوط به انتشار مطلبی در وبلاگ شخصی ام می شود که در آن جا نسبت به عدم توجه و التزام رئیس جمهور وقت به دستور صریح مقام معظم رهبری در کنار گذاشتن آقای مشائی انتقاد و اعتراض کردم .

۶- اما درباره شیوه نظرسنجی و نتایج چندگانه این نظرسنجی ها و فعالیت های رسانه ای تیم آقای محمود احمدی نژاد و برگزاری برخی جلسات فوق محرمانه و محفلی که از ماهها قبل از انتخابات در جریان بود و اهداف و برنامه ریزی ها ی مطرح شده در این جلسات فوق محرمانه محفلی و همچنین مرکز تهیه برخی اطلاعیه ها و فیلم های افراطی علیه مسئولین و مقامات کشور نکات ناگفته ای وجود دارد که بیان آنها قطعا خوشایند آقای احمدی نژاد و هوادارانش نخواهد بود. اما ذکر این نکته را لازم می دانم که برخلاف برخی ادعاها که کسی در جریان تخلف فاحش انتخاباتی اقای احمدی نژاد در مناظره با اقای موسوی نبود ، باید این نکته را عرض کنم چند روز پیش از مناظره در یکی از جلسات اتخاباتی ستاد آقای احمدی نژاد مستقر در ایرنا آقای م – ن به این به اصطلاح ” فیل هواکردن ” اشاره و یکی از نزدیکان و مطلعان به آقای احمدی نژاد نیز تاکید بر هماهنگی کامل آقایان احمدی نژاد و مشائی در این ماجرا داشت .

۷- در پایان نیز باید تاکید کنم ایجاد فضای دوقطبی میان آقایان احمدی نژاد و هاشمی رفسنجانی ، راهبرد فعالیت انتخاباتی تیم دولت وقت بود و هست و برخی رسانه ها و شخصیت ها نیز عامل و مامور اجرای این راهبرد با تاکتیک های مختلف بودند و هستند و فرقی میان رقیب اقای احمدی نژاد نبود ، چه آقای خاتمی باشد چه آقایان قالیباف و لاریجانی وکروبی و موسوی و رضائی . همان گونه که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ نیز ، همان تیم و محفل درصدد پیاده کردن همان تاکتیک نخ نما شده داشتند ، اما هوشیاری و درایت مردم منجر به خلق حماسه بالای ۸۵ درصدی به عقلانیت وآرامش و منطق و و اعتدال شد و البته ناگفته نماند که این تاکتیک تکراری و برملا شده همچنان فسیل وار از سوی جریان انحرافی احمدی نژاد ساز در حال پیگیری است.

گفتنی ست روح الله جمعه ای ، اکنون رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور دولت حسن روحانی است. وی پیش تر مدیرکل روابط عمومی سازمان فنی و حرفه‌ای، عضو هیئت ‏منصفه مطبوعات و عضو هیئت مدیره انجمن روزنامه‌ نگاران مسلمان – که یک تشکل محافظه کار است – بوده است.  وی در ‏انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۷۶ ، ستاد انتخاباتی ناطق نوری را در استان سمنان راه اندازی کرد و در  ۲۸ اردیبهشت ۷۶ و به هنگام سفرتبلیغاتی سید محمد خاتمی به استان سمنان با در دست ‏گرفتن عکس ناطق نوری خود را به اتوبوس حامل خاتمی رساند و وی را مورد توهین قرار داد. روح الله جمعه ای در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ ، به عضویت ستاد محمود احمدی نژاد درآمد و ‏بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت نهم و کسب کرسی وزارت کار توسط سید محمد جهرمی استاندار اسبق ‏سمنان و ریاست علی کردان معاون مالی سابق صدا و سیما بر سازمان فنی و حرفه ای کشور، به عنوان ‏مدیر کل روابط عمومی این سازمان منصوب شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)