دیش

 یورش با جرثقیل به خانه های مردم برای برداشتن دیش های ماهواره، روش تازه ای است که ماموران حکومتی برای جلوگیری از رویگردانی مردم ایران از تلویزیون جمهوری اسلامی ابداع کرده اند. برخی “وب سایت” ها عکس عملیات ماموران را هنگامی که از جرثقیل بالابر برای پایین آوردن دیش نصب شده در بالکن و نمای آپارتمان ها استفاده می کنند، منتشر کرده اند.

درحالی که فرمانده نیروی انتظامی تخریب و برداشتن دیش ماهواره ها را روش مناسب و موفقی برای جلوگیری از مراجعه مردم به برنامه های تلویزیونی ماهواره ای ارزیابی می کند، نظرسنجی های رسمی نشان می دهد که حکومت در جنگ و گریزی که بر سر نصب و برداشتن دیش ها با مردم به راه انداخته، شکست خورده و سال به سال بر شمار بینندگان رسانه های تصویری شبکه های مختلف افزوده می شود. براساس گزارش وزیر ارشاد بیش از ۶۰ درصد مردم تهران از ماهواره استفاده می کنند. در تهران برای این که جنگ ماموران با دیش های نصب شده برپشت بام ها و نمای آپارتمان ها، به درگیری وحرکت اعتراضی عمومی منجر نشود، می کوشند هدف را بدون ایجاد سرو صدا شکار کنند.

به نوشته روزنامه شرق: “جمع‌آوری ماهواره‌ها به‌صورت چراغ خاموش در نقاط مختلف تهران و به‌ویژه غرب پایتخت آغاز شده است. به‌طوری‌که برخی از مردم در غرب تهران گفته‌اند که طی روزهای اخیر ماموران ناجا با مراجعه به خانه‌های آنان دیش‌های ماهواره را جمع‌آوری کرده‌اند.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)